| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare cu aproximativ trei luni mi-am inceput viata xexuala. La primul contact am avut o singerare si penetrarea a fost destul de difivcila. Simt o durere acuta in momentul penetrarii si imi rog mereu prietenul sa se opreasca. As dori sa stiu daca e o problema si cum as putea sa o rezolv, deoarece sexul pare sa imi provoace sisconfort si nicidecum placere. Am 20 de ani

10 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

In primul rand :

Acum cat timp ti-ai inceput viata sexuala?
In ce pare resimti durerea si cum o poti descrie?
Ai un disconfort si in general, dureri, sau doar in timpul actului sexual?
Ciclul menstrual iti vine regulat si e ok?

| elena a răspuns:

Este deja a treia oara intrebarea asta... ajunge... vreau ceva mai nou...am raspuns o data.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Mai mult preludiu el trebuie sa stie cum sa te ia

| Crs a răspuns:

Prietenul tau poate ca este mult prea direct, daca stie cum sa te ia, sa te sarute, sa te mangaie mai mult, pana atunci cand tu o sa fii relaxata si muschii vaginului tau vor fi mai relaxati, iar penetrarea va fi mult mai usoara... roaga-ti prietenul sa aiba mai multa grija de tine, si aminteste-i importanta preludiului :*

| stefytm a răspuns:

Dc nu se pricepe destul cu preludiul macar folositi ceva mai mult lubrifiant

| mihaelanikol a răspuns:

Ar trebui sa te duci la doctor ca el stie cel mai bine ce sa-ti spuna...pana atunci foloseste lubrifiant sau schimba partenerul ca poate nu va potriviti la pat...

| xxx_3187 a răspuns:

Daca t relaxezi si u un pic poate n o sa mai fie asa si zi lu pretenu sa te excite inainte...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca prietenul tau nu are suficienta grija de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Asa este la inceput.
Sangerarea este din cauza deflorarii.
Poti folosi lubrifiant pe baza de apa pentru o usoara penetrare. Celelalte lubrifiante pot distruge rezistenta prezervativului, in cazul in care il folositi.
Consulta si un medic ginecolog pentru investigatii amanuntite (ecograf pelvian, ecografie intravaginala, testul Papa Nicolau).
Relaxarea ajuta foarte mult la atingera placerii trupesti.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai fa sex iti dauneaza