| Secret5 a întrebat:

Am si eu o întrebare ce părere aveți despre cuplurile cu diferența mare de vârsta între ele! De exemplu el 25 si ea 16? P.S. Fără Glume de prost gust vreau răspunsuri serioase

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acum un milion,o suta de mii de ani asta era ceva normal,oare omul s-a schimbat?
fetele se maturiseaza mai repede de ce? ca sa faca copii si sa aiba grija de ei,lucru valabil la toate mamiferele, barbatul =se maturiseaza mai greu fizic dar era vanator, desi barbatul si femeia nu s-au schimbat si relatia intre o fata si un barbat matur e ok, da omul azi pune cariera pe primul loc, drept rezultat depresia e foarte grava la femei, oare de ce? ca rolul lor nu s-a schimbat, nici noi nu ne am schimbat

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"depresia e foarte grava la femei"
Femeile au avut si au in biologia lor monogamia. Ce ss intâmpla astazi e impotriva naturii, cum sa-si iubeasca barbatul când ele ajung la vârsta de 25-30 de ani trecute prin multi parteneri? Cum sa poata iubi doar pe unul din moment ce acele sentimente Cu ceilalti au Ramas? Femeile sunt emotionale man, alea nu dispar rãmân pe constiinta.

| Freya1 a răspuns:

O parere proasta.
Si eu am cunostinte de genul acesta, ea 16 si el 26, 27 si mi se pare o tampenie cu riscul de a face polemici.Ea o copila ce trebuie sa isi vada de scoala si de viitor, el un barbat ce ar trebui sa fie pe punctul de a se insura sau a face copii cam ce e bun in asta...Un viitor stricat (al fetei) si o bataie de cap a baiatului (in timp ce se chinuie sa o "creasca").
In relatia asta de care iti spun eu e strict profit.Ea o fatuca cu capul in nori ce l-a vazut pe el zeu ca in plac toate femeile si el unu pe care nu il mai ia cineva pentru o relatie serioasa.Ea s-a lasat de scoala are numa 8 clase si munceste, el munceste si nu munceste si oricum ii umbla ochii dupa altele de varsta ei si inima dupa una de ani lui sa se insoare si el ca nu a sta asa sa astepte la nesfarsit.

| SilentRain a răspuns:

Un baiat de 25 de ani care are iubita de 16 ani .....clar ala e un ratat
Si o fata de 16 ani care nu are o ocupatie mai buna de cat baieti mai mari, e probabil o vitoare parasuta
Genul ala de relati nu cred ca poti fii serioase
Sunt doar aventuri si pierdere de timp aiurea

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ce bine ca nu ai 16 ani

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Pe bune Ray?
straight face
Acu'te iei de mine degeaba

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

"Voi înmulţi mereu necazurile tale, mai ales în vremea sarcinii tale; în dureri vei naşte copii; atrasă vei fi către bărbatul tău şi el te va stăpâni".

| OldSoul a răspuns:

Pai si tu cine esti, el, sau ea?

In orice caz, ideea e simpla, nu e o relatiie de viitor, pentru ca el va avea ganduri serioase, va vrea o familie, in timp ce ea va vrea sa se distreze.
Si, chiar daca ea, condusa de dragoste va spune ca vrea acelasi lucru, in timp, e posibil sa se ajunga la reprosuri, sau, mai rau, sa constate ca nu-i place viata pe care o are, ca vrea sa se distreze, ca vrea libertate, si astfel, relatia se va sfarsii.

| Holiday a răspuns:

O parere foarte bune. Ambii au de castigat, in special femeia. Nu garanteaza ca vor tine "pe viata", dar asta e valabil pentru orice varste, dar pot petrece timp de calitate impreuna.

| alina2k18 a răspuns:

Parere bunawinking eu m-as cupla cu unul mai mare decat mine, pana in 50 ani e okwinking

| CodrutElian1990 a răspuns:

Am cunoscut cateva cupluri - pana la disparitia unuia - in care diferenta era de 10-12 ani. Si au fost cu succes. Intr-o relatie de lunga durata (casatorie) sexul nu este totul.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Pentru mine pana si diferenta de 4 ani e mult adica ce naiba e prea multa prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general e aiurea.Mentalitati diferite, ea na.iva si imatura, cu vise imposibil de realizat.Ar merge daca ea ar fi mai matura din diverse motive(viata grea, probleme in familie etc) si ar fi constienta ca iubitul ei nu este si printul pe cal alb cu care se va casatori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e prea ok pentru că de exemplu la început totul e bine şi frumos, dar după ce trec anii, ăla care e mai tânăr va avea de suferit pentru că cel mai în vârstă nu va mai avea chef de anumite activități, îşi va mai schimba comportamentul, în timp ce ăla tânăr va dori să se mai distreze.Desigur asta în cazul în care este vorba de o relație de viitor. Există întradevăr şi cazuri în care chiar dacă trec anii cel bătrân rămâne tot cu gândirea de la 20 de ani(în sensul bun), depinde de noroc.Pentru o relație de scurtă durată iar nu ştiu pentru că poate cei doi chiar ajung să țină foarte mult unul la celălalt, iar relația să se transforme într-una de viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca si cuplu e o idee proastã, dar merge doar pentru relatiile cu beneficii.
Dacã ar fi din punct de vedere al statusului el e tânãr, ea e tânãrã. Nu ar fi o problema, nu prea ai nimic de invãtat de la o femeie indiferent câti ani are 15-45 de ani, sunt rare exceptiile. O discutie de 5 minute, cu un barbat e mult mai folositoare decata, 50 de minute cu o femeie si 10 minute sex. Te mai i-a si durerea de cap.

| wpetterssone a răspuns:

Dacă ați descoperit adevărata iubire, puteți să rămâneți.

| gheorghe699 a răspuns:

O parere buna, nu cred ca diferenta de varsta este o problema, dar in cazul de fata da, nu este ok, daca el are 25 de ani si ea are 16 ani ..este o problema, sex cu o minora ..altfel daca el are 36 si ea 19 este ok.

| Holiday a răspuns (pentru gheorghe699):

"...daca el are 25 de ani si ea are 16 ani ..este o problema, sex cu o minora..."

Termina cu prostiile, de la 15 ani sexul liber consimtit nu se pedepseste nici macar cu mustrare. Exista niste cazuri speciale in care poate fi sanctionat, dar nu prea cred ca e cazul.

| gheorghe699 a răspuns (pentru Holiday):

Asa stii tu? intreaba un avocat, nu vreau sa intru in polemica cu tine.da daca face sex tot cu un minor ca si ea, dar nu ea minora si el major.el va fi pedepsit asa e legea, nu am facut-o eu

| Freya1 a răspuns (pentru gheorghe699):

Pierderi esentialul.
Nici macar nu este vorba ca e legal sau nu, este vorba ca isi iroseste tineretea si oportunitatile.Si eu am inceput o relatie serioasa de tanara (nu cu unu cu 10 ani mai mare da totusi relatie serioasa) si nu este nimic bun in ati pierde copilaria, adolescenta, oportunitatile pentru a spala sosete.Pentru ca oricate scuze s-ar gasi ca "nu doamnule ca el daca e baiat ok intelege ca e cu scoala la bla bla" ala e barbat, munceste, are nevoi, maicasa nu mai umbla dupa fundul lui si inevitabil la ceva renunti.Ori la el si iti vezi de scoala si viitor ori la scoala si viitor si ii invarti lui in oale.
De asta e bine cand esti adolescent sa ai relatii adolescentine si cand esti adult sa iti faci relatii serioase.

| Basilievski a răspuns:

O mizerie.