| NewLife18 a întrebat:

Buna seara dragii mei prieteni.As avea o intrebare si raspunsuri serioase pentru o prietena.Se poate sa fi insarcinata daca luna trecuta i`a venit ciclul i`ar luna asta ii intarzie?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca a folosit corect prezervativ, atunci posibilitatea de a fi insarcinata este foarte mica, neglijabila. Daca nu, e greu de apreciat. Poate face un test de sarcina din prima urina de dimineata dupa minim 21 de zile de la ultimul contact sexual neprotejat.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, daca a avut contact sexual.

| NewLife18 explică (pentru Brigaela):

A avut contact sexual cu o luna in urma dupa terminarea ciclului cu 2-3 zile, presupun ca protejat si+nu are ciclul regulat

| NewLife18 explică (pentru Brigaela):

Multumesc dna Brigaela, s-a rezolvat, astazi i-a venit ciclul!

| Brigaela a răspuns (pentru NewLife18):

Daca a folosit corect prezervativ, atunci posibilitatea de a fi insarcinata este foarte mica, neglijabila. Daca nu, e greu de apreciat. Poate face un test de sarcina din prima urina de dimineata dupa minim 21 de zile de la ultimul contact sexual neprotejat.

greece12
| greece12 a răspuns:

Decat sa stea si sa se streseze, de ce nu face un test de sarcina ca prim pas?
Se va lamuri si va stii si ce are de facut!

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Asta depinde.voi stiti ce si cum ati facut! Dar pentru siguranta voastra cel mai bine este sa se duca la farmacie sa isi cumpere un test de sarcina!

| AllexaBăă a răspuns:

Poate sa fie si o dereglare hormonala...se mai intampla. Ea poate ramane insarcinata daca a avut contact sexual in timpul menstruatiei.