| AndreeaIoana22 a întrebat:

Am și eu o întrebare... Daca locuim împreună și el ma lasa mai mereu singura ca vine de la munca și dupa aia pleacă sa se întâlnească cu prietenii mereu, e normal sa ma lase singura și noaptea și sa se ducă sa doarma la ei?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

A-l verifica la telefon si sa iti confirma aceeasi minciuna, este inadmisibil. Nu ai fost sa il verifici sa vezi cu ochii tai, in concluzie nu sti la cine s-a dus. Si-a bagat prietenii la inaintare sa auzi ca asa este s-a dus la un prieten acasa! Minciunica asta gogonata am auzit-o cu multi ani in urma si dupa o verificare fara a fi planificata s-a adeverit a fi adevarata. Cand intri intr-o relatie si unul dintre parteneri lucreaza, abia astepti sa ajungi acasa sa iti petreci timpul cu jumatatea, in schimb el este ignorant, nepasator. Asta nu inseamna iubire, ci sa aiba pe cineva cand si cand sa se culce, te foloseste doar. Daca tu il iubesti orbeste, ai mare grija cu asta vei pierde viata cu el, mai bine intrerupi si iti gasesti pe altcineva mult mai bun care sa te aprecieze.

18 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

A avea o iubita si el sa mearga la prietenii lui sa doarma deja este vizibil ca are pe altcineva. Mai bine te muti din casa lui, te retragi la parintii tai fara sa ii dai tu prea multe explicatii. Intr-o relatie nu se face asa ceva. A iesi cu prietenii da, dar sa si doarma, clar are o alta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur doarme la prieteni? Sau are pe alta? Tu desparte te de el sau i ti place sa fi roata de rezerva? O face si cu tine si cu alta, ce varsta ai?

| ania a răspuns:

Nube normal din perspectiva Creatorului sa locuiesti cu cineva care nuvte respecta si nu te iubedte suficient incat sa se casatoreasca cu tine. Daca nu tevrespecti tu insati nu te poti astepta de la ceilalti.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai fetita, nu stiu cum de esti atat de naiva, ca nici un barbat nu pleaca sa doarma cu prietenii... ci cu alte femei.

| VoidEternal a răspuns:

70 80% din timp cu prietenii e cam mult daca spui că stați împreună.
In ceea ce privește dormitul in alta parte, dacă se întâmplă des e clar ceva in neregula. Nici nu trebuie neapărat să te înșele, dar oricum nu prea e normal să stai cu iubita și să dormi la prieteni. Spune-i că vrei să petreceți mai mult timp împreună și vezi cum reacționează.

| Willis a răspuns:

Nu.
Ceva dubios se întâmplă cu el. Poate doarme la o ea. Altfel ce să înțelegem?, că s-a plictisit de tine?
Întreabă-l cât mai are de gând să continue așa?

| CristianPetre2002 a răspuns:

Sunt ernest si astazi avem un nou caz de înșelări dramatice

| MAIA18 a răspuns:

Nu e normal! Ascultati intuitia! Fa ceea ce simti! Un barbat daca te iubeste nu te lasa singura noptile!

| AndreeaIoana22 explică (pentru MAIA18):

Nu vreau sa fiu ipocrita, doar acum în noaptea asta s-a dus. Și nu s-a dus la alta, chiar s-a dus la un prieten sa doarma și mai e un baiat cu ei. Dar ma neglijează mult, când vine de la munca face baie și direct pleacă sa se vadă cu ei. Nu mereu, nu vreau sa mint și sa fiu ipocrita. Dar sa zic cam 70-80% din timp face asta

| AndreeaIoana22 explică (pentru AndreeaIoana22):

Cer părerea băieților în primul rand, ca dacă întreb fetele oricum o sa gândească la fel ca mine. Poate sunt eu nebuna totuși și exagerez, cine știe

| BoboBobo6717 a răspuns (pentru AndreeaIoana22):

Pei ție ți se pare normal? Atunci la ce mai stă cu tine? Dacă i-ai fi dragă, ar petrece timpul cu tine, nu cu prietenii. Du-te dă-i pace, lasă-l să stea cu prietenii și vezi-ți de treabă. Gândește-te că poate o să ai copii cu el si o sa ai nevoie de ajutor și el o să stea cu prietenii și tu ca proasta in casă

| AndreeaIoana22 explică (pentru BoboBobo6717):

Pai asa gândesc și eu. Dar mai sunt și persoane care zic :"pai n-are voie și el sa stea o seara cu băieții? Poate vrei și tu sa dormi la o prietena de a ta într-o seara, ti-ar plăcea ca el sa se supere?"
Mi-a spus cineva asta

| MAIA18 a răspuns (pentru AndreeaIoana22):

E cu semnul intrebari! Ori e homo ori are pe alta!

| AndreeaIoana22 explică (pentru MAIA18):

Am obosit deja

| MAIA18 a răspuns (pentru AndreeaIoana22):

Daca nu te simti in siguranta cu el si vezi ca te neglijeaza. Pune punct relatiei.Sant la barbati pe lumea asta calci pe ei.Ce tie scris iti e pus deoparte.Nu merita sa pierzi timp si sa te consumi din cauza unui barbat care nu te face fericita care te neglijeaza.

| AndreeaIoana22 explică (pentru MAIA18):

Nu e vorba ca nu ma simt în siguranță, dar ma gândesc asa cateodata ca poate eu greșesc. Poate nu e nimic absurd sa doarma la un prieten și ma supar degeaba deși inima îmi spune altceva. Îmi mai trece gândul asta prin minte. Nu știu ce sa cred

| MAIA18 a răspuns (pentru AndreeaIoana22):

Atunci asculta ce iti spune inima!

| BoboBobo6717 a răspuns (pentru AndreeaIoana22):

Nu știu ce fel de relație aveți voi, eu am relație de 7 ani de zile si niciodată nu a mers să doarmă la un prieten, nu am dormit separați decât când chiar nu putea ajunge din cauza serviciului, și atunci mă suna cu camera și vedeam că e cu băieții cazat. Nu e ok ce face. Atunci du-te și tu și dormi in fiecare seară la o prietenă sau acasă la ai tăi, fii tu prima care ii zice că in seara asta o să dormi in altă parte, vezi ce zice. oricum, se vede cu ochiul liber că nu e interesat de tine. Chiar nu greșești deloc! Poate el merge si doarme exact la prietena/prietenul care ti-a zis ție că are voie să doarmă in altă parte

| MihaelaDart a răspuns (pentru AndreeaIoana22):

A-l verifica la telefon si sa iti confirma aceeasi minciuna, este inadmisibil. Nu ai fost sa il verifici sa vezi cu ochii tai, in concluzie nu sti la cine s-a dus. Si-a bagat prietenii la inaintare sa auzi ca asa este s-a dus la un prieten acasa! Minciunica asta gogonata am auzit-o cu multi ani in urma si dupa o verificare fara a fi planificata s-a adeverit a fi adevarata. Cand intri intr-o relatie si unul dintre parteneri lucreaza, abia astepti sa ajungi acasa sa iti petreci timpul cu jumatatea, in schimb el este ignorant, nepasator. Asta nu inseamna iubire, ci sa aiba pe cineva cand si cand sa se culce, te foloseste doar. Daca tu il iubesti orbeste, ai mare grija cu asta vei pierde viata cu el, mai bine intrerupi si iti gasesti pe altcineva mult mai bun care sa te aprecieze.