| biancabii a întrebat:

Buna tuturor.
Iubitul meu "isi da drumu`" destul de greu. Gen o partida de dragoste la noi dureaza in jur de 40 de mine, o ora, o ora jumate. S-a intamplat de cateva ori chiar sa nu ejucaleze, dar nu mi-a dat niciodata de inteles ca nu s-a simtit bine, ba din contra imi spune mereu ca " il omor cu zile " Nu inteleg, este vina mea ca nu il pot satisface indeajuns "sa-si dea drumu`"?
P.S. Am 19 ani, si tin sa mentionez ca nu mi-am inceput viata sexuala de foarte mult timp, tocmai de aceea am unele nelamuriri.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu exista nici o vina. Barbatii adevarati se pot controla cat vor, iar 40 de minute nu e absolut deloc mult, ci foarte normal. Omul vrea sa guste placerea cat mai mult si sa-ti ofere si tie cat mai multa placere, puteti face dragoste si 3-4 ore daca amandorura va place, nu e nimic rau in asta.

| neutrino a răspuns:

Felicitari, ai langa tine un adevarat mascul, la care toate femeile mature viseaza!

| h3r a răspuns (pentru neutrino):

Cel mai bun răspuns pe care îl putea primi cineva ca ea!

| Azµre a răspuns:

Nu văd nimic în neregulă cu asta! E normal într-o oare care măsură, depinde de tehnica lui de a face sex și tot odată să nu aibe vreo problemă cu ejacularea.

| Exilee a răspuns:

Esti norocoasa. Nu ai gasit un masturbator.(cel putin asa deduc eu din spusele tale). Chiar este normal ca o partida de amor sa dureze atat, acum depinde si de felul cum il exciti, nu trebuie sa existe nici o urma de stres etc...

Tot ce conteaza este sa simtiti amandoi placere, sa fiti satisfacuti de actul sexual. O partida poate sa dureze si pana dimineata, dar repet : daca voua v-a placut, atunci totul este in regula. Oricum, daca o tineti tot asa, in maximum 2 luni vei vedea ca-si ''va da drumul'' in mai putin de 20 de minute. Si mai adaug: nu trebuie sa faceti sex, ci dragoste.Nu totul trebuie sa se rezume numai la ejaculare...

| MihaiGe a răspuns:

Te doreste mult, excita-l cat mai mult!
Bafta!

| Morphines a răspuns:

Ehe, e foarte bine asa. La altii nu dureaza nici 2 minute, deci esti privilegiata. Nu esti tu vinovata, desi l-ai putea aduce spre culmile fericirii si mai repejor, dar e bine asa. Mareste suspansul. Sus cu deznodamantul!winking

| Violente a răspuns:

Îl rectific pe "exilon", experții NU EU! spun că o partidă perfectă de dragoste nu durează mai mult de 15 minute. Oricat de "ne-masturbator" ai fi, excitarea din momentul actului sexual dacă ea este maximă, ejaculezi imediat.

| sensualus a răspuns:

Aha, iti da de inteles ca-l faci sa reziste asa de mult te doreste