| OanaMariaG a întrebat:

Am si eu o intrebare in cele 7 zile de pauza dintre foliile de aniconceptionale trebuie sa apara menstruatia nu? sunt a 3 zi de pauza si nu a aparut si nu stiu ce sa fac.am ramas insarcinata?

3 răspunsuri:
| jo a răspuns:

Menstruatia trebuie sa apara dupa cele 7 zile. Nu ai cum sa fii insarcinata daca ai luat corect pilulele.

| OanaMariaG explică:

pentru Raspuns anonim am pus o intrebare nu am dat cu parul si sa stii ca eu cunosc cazuri in care fetele raman insarcinate chiar daca iau pilule tu de ce crezi ca nu are 100 % protectie ci 98 % sau 99%?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne...cum poti sa intrebi asa ceva? Mi se pare aberant...ai luat pastilele corect? Daca raspunsul e DA, probabilitatea sa ramai insarcinata e 0.
~ " inainte sa deschizi gura, gandeste de 2 ori " ~