| Iunne a întrebat:

Am si eu o intrebare.
M-am indragostit de cea mai buna prietena insa aceasta m-a refuzat din cauza unei relatii la distanta cu un baiat cu care nu s-a vazut nicicodata insa s-au putut vedea cateva sentimente de regret la ea. Noi am continuat sa fin cei mai buni prieteni insa eu tot indragostit nebuneste de ea sunt. Relatia lor incepuse ca si o gluma si din cate stiu ea a fost foarte ranita in trecut de fostii iubiti asa ca ea nu doreste sa mai fie intr-o relatie cu vreun prieten din frica de a nu-l pierde pe el si persoanele din jur. Relatia lor e de 2 luni... Insa acum nu stiu ce sa fac nu pot sa ma distantez din cauza dorului si sentimentelor... Dar nu pot nici sa incerc sa uit de sentimente din cauza ca o vad in fiecare zi.
Ce as putea face sa astept un timp si sa incerc din nou, sa incerc sa o cuceresc cu prima ocazie in care relatia ei scartaie sau ar trebui sa fac altceva?

PS: Eu nu pot sa ma vad cu altcineva cand sunt indragostit e din cauza ca sunt prea sensibil si deja fata de care sunt indragostit e mai presus de mine ca si prioritatile mele...

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Ce tristut...incearca sa pui distanta intre tine si ea. Distanta fizica. E cel mai bine. Daca simte si ea ceva pentru tine, distantarea de ea o va face sa isi reprioritizeze optiunile. Daca nu, macar nu mai stai ca un catel in calduri pe langa ea.

| Iunne explică (pentru sofisis):

Ideea e ca ea ma tot invita sa petrecem timp impreuna

| Iunne explică (pentru sofisis):

Ideea e ca ea ma invita zilnic sa petrecem timp impreuna... Si eu chiar nu pot sa o refus

| sofisis a răspuns (pentru Iunne):

De ce? Refuz-o. Cu cat stai mai mult in preajma ei, cu atat pierzi mai multe.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

PS: Eu nu pot sa ma vad cu altcineva cand sunt indragostit e din cauza ca sunt prea sensibil si deja fata de care sunt indragostit e mai presus de mine ca si prioritatile mele laughing esti o muiere plangacioasa, jalnic

| Iunne explică (pentru RAY):

Stiu sunt mai rau ca o fata dar macar stiu ca ofer siguranta.

| RAY a răspuns:

Acum 2 ore | AnaMaria50 a răspuns:
Stai prin preajma, pentru ca relatia ei la distanta, este sortita esecului.

asta nu inseamna ca el are sanse cu ea, uni nu inteleg ca fata nu le place si sunt niste catelusi in calduri

| Iunne explică (pentru RAY):

Ideea e ca si o prietena comuna imi confirmase ca are sentimente mai mari decat de prietenie ca altfel nu incercam

| RAY a răspuns (pentru Iunne):

Da ce sa spuna si prietena aia comuna, in fine

| Violleta2022 a răspuns:

Stai prin preajma, pentru ca relatia ei la distanta, este sortita esecului.

| OrdanKarris a răspuns:

Motivul pentru care te refuza este pentru ca esti disponibil total pentru ea Oricand are ea nevoie de tine. Stie ca esti dependent de ea, stie ca te are in buzunarul ei oricand doreste, nu are nici un motiv sa-ti ofere mai mult. Tu traiesti cu impresia ca cu cat raspunzi la apelul ei mai des, cu cat o asculti mai des, cu cat o consolezi mai des cu atat ea va tine cont de asta, i se va face mila de tine si iti va acorda o sansa. Exact pe dos se intampla. Ea s-a combinat in trecut cu baieti care au lasat-o balta. Cine i-a ales? Ea. Intelege si baga la cap, ea pe tine pe tine aproape doar ca TAMPONUL EI EMOTIONAL. Ea pe tine te vede ca o "prietena", nu ca pe un barbat demn de relatie, ci ca o prietena la care se poate plange, iar aici este vina ta ca permiti. Ea greseste repetat, alege doar barbati aiurea de care nu este multumita, se plange la tine si te umple de frustrare ca iti povesteste de toti cu care a fost ea, dar tu nu vei avea acces vreodata si apoi continua sa faca greseli si sa aleaga barbati indisponibili, ca asta de la distanta cu care vorbeste acum. Tu esti disponibil ei, iar asta o scarbeste. Ea nu te evede pe tine ca un iubit, ci ca o prietena buna cu penis, ca un prieten gay. Vrei sa ai sanse cu ea, transforma-te in tiparul de barbat cu care greseste dansa, barbatul indisponibil. Rupe contactul complet. Iti da mesaje, raspunde-i dupa o ora, spune-i ca n-ai timp, ca esti cu cineva si sa nu te deranjeze, daca te suna, nu raspunde, sun-o inapoi a doua zi si spune-i ca ai fost la femei sau ceva in genul. Nu mai fi prietena ei. Te face sa astepti si sa speri la ceva ce nu va veni vreodata. Baga la cap si accepta, cu cat te porti mai frumos cu dansa cu atat vei avea parte de ce are ea mai naspa de oferit: discutii plictisitoare si neinteresante, timp pierdut, sperante desarte, frustrare sexuala, abstinenta si minciuna posibilitatii unei relatii cu ea. Ea nu-ti va spune niciodata ca ai vreo sansa, dar se foloseste de tine cat poate pana te prinzi, iar atunci va fi prea tarziu si oricum nu vei primi nimic nici atunci, pentru ca femeile sunt capabile de un sadism sinistru cand vine vorba de exploatarea baietilor naivi si orbiti de dragoste, ca tine asa. Rupe contactul, ACUM!

| Iunne explică (pentru OrdanKarris):

Ea nu este asa din fericire. Sa despartit de fosti ca erau prea posesivi si nu o lasau nici macar sa iasa cu prietenele in oras. Sa nu mai zic ca a mai fost si santajata de ei. De asta ea nu mai vrea sa se indragosteasca de vreun prieten ca sa nu piarda mai multe prieteni... Si de sentimente stiu ca le are acolo si sunt confirmate de o prietena comuna chiar daca sunt ascunse. Ideea e ca daca ea chiar era asa cum zici tu era impreuna cu mine si vorbea si cu ala exact cum ar face o parasuta...

| OrdanKarris a răspuns (pentru Iunne):

Tu ce nu intelegi, ca sa te poata face sa ramai alaturi de ea are nevoie sa-ti ofere suficienta momeala cat sa ramai interesat. Nu poate ea personal sa-ti zica ca are sentimente pentru tine si o pune pe prietena ei sa-ti zica pentru ca in felul asta nu devine ea responsabila pentru minciunile care le propaga asupra ta. Daca iti zicea personal ca simte ceva pentru tine iti dadea suficient armament cat sa-i ceri socoteala pentru ceva spus de dansa. In felul asta te manipuleaza si pe tine ai scapa si de responsabilitatea cuvantului direct spus. Cand spune ca nu vrea sa piarda prieteni asta e o pacaleala ieftina. Nu vrea sa piarda satelitii ei masculi, sursele ei de atentie zilnica, tampoanele ei emotionale. Nu trebuie sa ma crezi pe cuvant. Dar vei avea o surpriza neplacuta si greu de acceptat cand te vei plictisi si tu de jocurile ei. Iti vei aminti de mine ai ce zic eu aici. Viata e prea scurta ca sa joci in filmul unei narcisiste manipulatoare. Ai si tu nevoile tale, ai sa stai la fundul ei pentru ceva ce nu va veni niciodata, mai ales ca motivul pentru care nu va veni este ca ii faci pe plac. Poti continua sa faci ce ai facut si pana acum, si vei continua sa esuezi lamentabil, sau poti experimenta ce zic eu si aflii cat de reala e dragostea asta care o propagi asupra ei si care nu o vei primi in veci inapoi. Nu lua niciodata de buna ce zice o fata, uita-te la ce face. Aia e realitatea. Analizeaza ce face, nu ce zice. Ala e caractetul ei real, nu ce-i iese pe gura. Nu-i mai acorda o secunda in plus. Prefa-te ca te-a pierdut ca "prieten", sa vezi ce rapid va lupta ea pentru atentia ta.

| Iunne explică (pentru OrdanKarris):

Sincer sa o iau dupa fapte toata lumea care ne vede zice ca suntem un cuplu. In afara de mine si de baiat nu mai are decat 5 prieteni mai apropriati... majoritatea au lasat-o balta din cauza ca erau prieteni cu fostii ei. Indiferent cat poate zice oricine ea chiar nu este o parasuta e doar o fata de 18 ani ce a suferit prea mult din dragoste si din cauza ca a fost prea influentabila.Pe prietena a intrebat-o din cauza ca eu am pus-o ca sa fiu sigur cand ma confes ca nu ii fac un necaz degeaba ca acum ea sigur se cam invinotesteste sa nu mai zic ca e si o fata specific "Daddy issues" din cauza necazurilor care le-a avut.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Iunne):

Ai urmarit video-urile puse de mine, mai ales primul?