| simona_2012 a întrebat:

nu stiu daca este ceva grav dar daca ai o dereglare hormonala si iti intarzie menstruatia cam cat iti poate intarzia? ast un ras:*

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti poate intarzia de la cateva zile la nesfarsit. Practic sunt dereglari hormonale in care fara tratament, nu-ti va veni operatia. De exemplu, daca ai chisturi ovariene, menstruatia nu iti va veni luni si luni de-a randul, chisturile vor creste si s-ar putea sa te trezesti ca ai nevoie de operatie. Asta in loc sa le trateazi cat sunt inca mici.
Asadar, indiferent ce varsta ai avea, daca ai dereglari menstruale, du-te fara intarziere la medic. La inceput nu sunt grave, dar in timp se agraveaza.

cami
| cami a răspuns:

Mestruatia iti poate intarzia de la cateva zile pana chiar la o luna.se pare ca nu mai esti adolescenta... s-ar putea sa ai nevoie d un control!