| ameliairina a întrebat:

Am avut doua contacte sexuale neprotejate in perioada nefertila si fara ejaculare, insa e a 5a zi in care menstruatia imi intarzie. Poate fi doar o dereglare hormonala sau se poate lua in calcul o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Datele prezentate nu sunt suficiente si relevante pentru a se putea formula un raspuns cert sau catusi de cat sigur si corect. Insa in cazul in care sexul este intretinut in afara perioadei fertile a ciclului menstrual, si nici nu se produce ejacularea, d.p.d.v. teoretic formarea unei sarcini se poate considera ca fiind aproape IMPOSIBILA. Probabil ca intarzierea este datorata unor modificari/dereglari hormonale. Uneori se constata astfel de dereglari cu totul inexplicabile, dupa intretinerea sexului de dezvirginare si inceperea vietii sexuale.Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ti-ai calculat perioada nefertila incorect si avand sex neprotejat ai ramas gravida.
Dar nu putem da mai multe explicatii, odata ce nu ai mentionat nici o data.

| vocea a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine nu ai de ce sa iti faci griji, dar trebuie sa fii sigura ca nu si-a dat drumul, ar putea fi o dereglare hormonala.https://www.tpu.ro/......uatia-imi/

| Randomuser2000 a răspuns:

Se pot lua in calcul si mai multe sarcini

| Andrei69999 a răspuns:

Cati ani ai?