| Danielaelenaalina a întrebat:

Sall TPU
Mi-a venit menstruația akm un an in Aprilie
Îmi mai întârzia cu câteva zile
Dar luna asta mi-a întârziat de o săptămana
Nu e o problema mare ca poate fi o dereglare hormonală dar atunci când îmi va veni de unde pot sti dinainte ca sa nu am surprize
Poate îmi întârzie mai mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, nu poti stii cand iti va veni menstruatia, pentru ca, la tine este vorba de un ciclu neregulat.
Din cauza asta, trebuie sa ai absolut tot timpul tampoane la tine.
Ciclul menstrual isi face apartia de obicei, prin dureri de burta, deci, fii atenta la ele.

| Florentina9210 a răspuns:

O dereglare hormonala sau poate fi si de la stres. Cum stii daca iti vine? Pai tu nu ai dureri? crampe... Mie, inainte sa imi vina, cu doua zile am crampe abdominale, deci, stiu sa ma pregatesc, bine nu ar fi problema. Iti poti descarca un calendar de pe app store, ca sa iti tii evidenta menstruatiei tale.

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Poate fi si de la stres. Sau din alte cateva motive. Ai putea sa-ti faci un control pentru a sta linistita.