| Ahb a întrebat:

o nedumerire. In data de 10 ianuarie m-am culcat cu prietenul meu si am facut-o neprotejat, apoi in 20 ianuarie la fel. Vineri, in acea zii mi-a fost greata si m-a durut indrozitor burta. El a spus ca ejacuat in mine. Am facut un test de sarcina, la care a iesit prima data o linie clara si apoi dupa 20 de minute inca o linie nu foarte clara. Apoi mi-a venit ciclul. Totusi sunt doua linii. Am mai facut inca un test care a iesit negativ. Am avut dureri de burta ingrozitoare si greturi. Sunt insarcinata sau nu? El este convins ca sunt.

Răspuns Câştigător
| different a răspuns:

Si eu am trecut printr.o situatie asemanatoare.Am facut 4 teste de sarcina si toate au iesit negative insa eram foarte speriata, paranoica, ma gandeam numai la un copil nedorit care avea sa-mi strice viata dar nu a fost asa. Mie cand mi-a venit menstruatia m-am linistit complet. Nu ai cum sa fi insarcinata daca ti-a venit crede-ma pentru ca tu prin menstruatie elimini ovulul in care ar fi trebui sa ajunga spermatozidul si astfel sa se formeze copilul. Ca sa fi sigura poti sa mai faci un test.Si protejeaza-te! Succes!:*

| Ahb explică (pentru different):

Mie primul test mi-ai iesit pozitiv.

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Sunt cazuri cand poate sa-ti vina menstra si tu sa fi insarcinata, alteori cu venirea menstrei poti pierde sarcina (asa cum a fost in cazul meu sad ). Desi ca sa te linistesti iti poti face analiza de urina este cea mai concludenta, testele de sarcina uneori pot da erori, oricate ai face!
Desi efectele unei sarcini apar dupa 3-4 saptamani, tu nu ai nici 2 saptamani, deci toate simptomele le ai numai in capsor!

| Ahb explică (pentru MihaelaDart):

Imi pare rau se aud asta sad. o sa merg cat mai repede la contol. durerile nu au fost doar in capul meu, chiar m-a durut si si-a fost rau straight face

| MihaelaDart a răspuns (pentru Ahb):

Eh, nu-i nimic, mai incerc si sper sa nu mai mi se repete experienta. Oricum fa-ti un test de urina, poate ca vei si primi rezultatul pe loc. Eu cand am mai facut cand credeam ca am ramas, mi-am facut testul prin recoltarea urinei si rezultatul mi l-a dat dupa 4-5 ore (vorbesc de un spital din afara Romaniei, sper sa fie si la noi in tara asa de rapizi).
Daca parintii tai te inteleg si prietenul e alaturi de tine, poate nu faci pasul catre avort, gandeste-te ca sunt alte familii care nu pot avea copii si e pacat sa-l omori, asta in cazul ca esti insarcinata! Mult noroc!

| Miniiii a răspuns:

Buna Anto, nu stiu ce sa spun, e o situatie complicata.Nu era bine sa isi dea drumul in tine, dar s-a intamplat.Ar trebuii sa mai mergi la un test si dupa sa vorbesti cu parintii sau cu el, fiindca nu poti lasa acest lucru sa iti strice toata viata.

| FLOBAR a răspuns:

Pentru a fi sigura mergi la un specialist. Daca prietenul tau tine la tine vine cu tine daca nu va trebui sa te gandesti in legatura cu voi. Oricum cred ca medicul e cel mai in masura sa-ti spuna un raspuns sincer si calificat.

| Ahb explică (pentru FLOBAR):

El e alaturi de mine. In orice caz merg sa imi fac o consultatie

| jupiterestru a răspuns:

Mai fa unu, ce sa zic, prietenu tau e un BOU!