| mirela2012 a întrebat:

O sa incep cu inceputul. Acum cativa ani am venit in Franta. Aicea am cunoscut un baiat care imi place am inceput o relatie cu el dar a durat foarte putin pentru ca nu ne-am mai intalnit si intr-o zi am aflat ca el a plecat in Romania. Dupa vreo 3 ani el sa intors inapoi aici in Franta dar eu in acest timp mi-am inceput alta relatie bineinteles cu alt baiat care si in prezent sunt cu el. Iubitul meu cu fostul sunt prieteni asa ca, cateodata mai ies amandoi pe afara. Eu nu mai am nimica cu fostul dar il respect fiind prieten cu prietenul meu. Dar de un timp am inceput sa visez cam mult cu el, intrebarea este, eu daca numai am nimica cu el, nici macar nu ma gandesc la el, numai tin la el, de ce il visez? Stiu ca daca iubitul meu ar stii sar supara pentru ca stie ca am avut ceva cu el in trecut si acum imi mai zice daca ma gandesc la el dar eu nu am absolut nimica cu el. Plz am nevoie de cat mai multe pareri. dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Nu-ti fa nicio grija. S-a dovedit stiintific faptul ca in timpul somnului creierul este mai activ decat atunci cand esti in stare de veghe. Acesta activitate se datoreaza faptului ca, in timpul zilei creierul proceseaza foarte multe informatii, iar sinapsele (legaturile dintre neuroni) sunt slabite, iar in timpul somnului neuronii tranfera intre ei informatii aleatorii preluate din subconstient.
Faptul ca fostul tau prieten a revenit in viata ta (adica l-ai revazut), chiar daca in mintea ta constienta amintirile cu el nu s-au manifestat cine stie ce, in subconstient ele au fost "dezgropate" daca pot folosi acest termen, iar in timpul somnului creierul le preia si le transfera intre neuroni pentru refacerea sinapselor, acest fapt cauzand visele pe care le ai tu.

Explicatia de mai sus este explicatia stiintifica pentru visele tale, daca nu crezi in explicatiile stiintifice atunci cine stie, poate adanc, acolo, in inima ta mai ai niste sentimente pentru el sau un regret pentru felul in care s-a terminat.