| Avril_7357 a întrebat:

Am si eu o intrebare ...plac un baiat ...si nu stiu cu msa fac ca sa vad daca ma palke. suntem prietenei de familie si tot timpul il petrecem impreuna. ce distram de minmune cu putina rusine dar dupa trece suntem foartee apropiati ne spunem totul unui celuilat dar eu il plac ff mult si nu stiu ce sentimente ssimte petnru mine. as vrea sa aflu dar nsuh. mi-e rusine sa il intreb de obicei baietii fac primul pas si nu stiu ce sa iiu zic. am rugat o prietena sa ii spuna ce simt si acum daca zice da o sa fim impreuna :X daca zice noop 1. poatate o minte pe pr mea si 2 poate ii e rusine sa zica asa ca nsuh ce sa fac si daca nu noi de PASTE s-ar putea sa mergem cu famiile undeva si daca e sa zica noop ar mai trebui sa ma duc? oare sa il bag in seamna daca merg? Va rog am mare nevoie de ajutorrr

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice raspuns iar da prietenei tale eu crd ca ai gresith :-s nu trebuia sa o pui pe ea s vb cu el, deoarece aici e vorba doar de voi nu si de ea. dar oricum nu`ti fa griji, incearca sa vb uh cu el si spune`i ce simti cine stie?! poate simte l felsmug dar daca nu aia nu inseamna ca nu trebuie s mai vb cu el...ramaneti pr in continuare, conteaza mult asta! si daca de paste mergeti undeva impreuna e foarte bine, vacanta aceea va va ajuta sa v puneti sentimentele in ordine si sa petreceti mult timp impreuna, sa va dewscoperiti unul pe altul... poate atunci se va naste ceva frumos intre voi. bafta!

10 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Poti sa-ti dai seama daca si lui ii place de tine din felul cum se comporta, cum te priveste, cum iti vorbeste asta poti sa simti si tu asa o emotie cand se apropie de tine.Indiferent de raspunsul pe care il va da prietenei tale cel mai bine ar fi sa mergi atunci de paste cu ai tai, pentru ca lucruile vin de la sine si daca e sa se inatmple ceva intre voi se va intamplawinking. Sa zicem ca rasp va fi neg atunci nu e cazul sa iti schimbi deloc atitudinea fata de el ar trebui sa incerci sa fi la fel de comunicativa si sa va distrati la fel de bine impreuna pentru ca daca te vei distanta te el il vei pierde ca prieten si nu stiu daca asta iti doresti.Multa bafta!winking

soothe
| soothe a răspuns:

Care este problema ta in afara de gramatica? Iti place, ii spui in fata, uitandu-te in ochii lui, fara fite. Daca iti este rusine, mai astepti, inca nu esti coapta! Enjoy, nu te stresa degeaba.

| Sonny a răspuns:

Inainte de toate, invata sa scrii, apoi, revin-o aici, si pune intrebari.

| Bubuuuu a răspuns:

Pai nu intotdeauna baietii fac primul` pas. Poti sa incerci sa. i intri in suflet laughing. Este mai sigur sa il intrebi tu :p.
Bafta!

| Comoaracasei a răspuns:

Eu zic sa ai rabdare sa vezi ce zice preitena ta.
Oricum, comporta-te cu el ca si pana acum, de parca nu ai fi vorbit nimic cu prietena ta. Consider ca te va aborda el.

Te pup!
Si, linisteste-te!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Aoleo fat-o! Unde ai fost crescuta? primul an de scoala de avem asa gramatica?straight face

| NCL a răspuns:

Buna si eu am patit la fel cand eram mai micabig grin happy ia si te distreaza in cont cu el vb cu el. iar cand sunteti voi 2 din intamplare incearca sa il saruti big grin daca va accepta e. OKlove struck daca nu ii intorki spatele si spui ca ai alunekatbatting eyelashes si atat te comporti normal happy big hug sper sa iti fiu de ajutor si da du-te de paste cu el:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai gresit cand ai pus pe altcineva sa-l intrebe asta

adica pana la urma prietena ta il place sau tu?

vorbeste tu cu el si vezi ce iti spune, si daca spune nu atunci ar fi mai bine sa ramaneti la fel ca acum

noroc!

| Avril_7357 explică:

Vorbeste cu mine calm dragut si eu chiar simt ceva in stomac cand se apropie de mine si stam unu langa altu si prima data cand ne-am intalnit am stat pe acelasi scaun si eu stai sa mai akun un scaun si el nu ca este bine asa. eu simt ca ma place dar imi este foarte teama sa i lintreb. daca rade de mine?laughing daca nu stimpte acelasi lucru ce sa fac...crying