| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare va rog frumos daca imi puteti raspunde! Ma numesc Any. Daca am avut un contact sexual neprotejat in baie e posibil sa fiu insarcinata? El a ejaculat afara!

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Daca tu erai in baie si el a ejaculat afara cum ati avut contact?

12 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Orice contact sexual neprotejat implica atat risc de sarcina, cat si de contactare a infectiilor cu transmitere sexuala!
Fa-ti un test de sarcina sau mergi la ginecolog, doar asa poti afla! Pe viitor protejaza-te, nu astepta sa ramai insarcinata, sau sa te imbolnavesti... va fi prea tarziu pentru regrete...
Baia nu are nicio relevanta in context!

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Nu nu cred. Exista riscul dar e cam rar.Pt ca inainte ca baiatul sasi dea drumu cativa spermatozoizi"flamanzi"ies afaratonguetonguetonguedar nu prea exista riscul asta eu nu folosesc nimic nici prezervativ nici nimic.baiatul nusi da drumu in mine si totul e ok.Nu cred ca trebuie sa ti faci griji te pup dulce

tundenana
| tundenana a răspuns:

Asta depinde... de ex daca esti la ovulatie sunt sanse... metoda de contraceptie folosita de voi nu e una tocmai sigura... faptul ca ati facut-o in apa nu schimba nimic... daca nu au trecut 72 ore de la contactul sexual eu as sugera sa iei pastila de a doua zi care o poti gasi la farmacie... nu dau nume ca sunt multe...

| MihaiA a răspuns:

Mai. daca ai avut contact neprotejat in baie e o problema, daca era in lift nu laughing))) Normal ca poti ramane insarcinata pentru ca inainte de a ejacula barbatii au un lichid pre`ejaculator ca sa zic asa tongue Fa-ti un test vbb lu alessa, si mergi si la doctor tongue

| pas a răspuns:

Ce duri sunteti cu totii, omul mai greseste(sau voi nu ati patit-o) sfaturile sunt bune dar parce prea dure... Aveti dreptate dar mai usor ca se sperie lumea de voi. Va pup

| wizard_cristi a răspuns:

Oameni buni, inainte de a intreba, mergeti la farmacie si cumparati-va teste de sarcina, verificati, daca iese pozitiv, mergi la medic. Daca ai facut sex neprotejata, in baie, in bucatarie, in dormitor, in cada, cu apa, fara apa poti ramane insarcinata. Exista sansa aceasta. Chiar daca a ejaculat afara!

| crisa a răspuns:

laughing))) Nooooooo! Apa are efect anti-tanc! Omoara toti microbii! Ups... parca era Domestos... Deci da, data viitoare folositi domestos! laughing))

| bluedar a răspuns:

Afara din baieee? aaa nu, n-ai cum sa fii insarcinata, nu era cu tine, ai avut tu senzatia ca ati facut sex. Haideti ma, ce se intampla cu voi, chiar credeti ca tot ce zboara se mananca? mergeti tot inainte pe conceptul. "mie n-o sa mi se intample?" Ba se intampla, si inca cum. Sa stii ca si inainte de ejaculare, sunt niste bestii mici care isi fac loc spre cladurica... te-au sfatuit bine ante-vorbitoarele mele... test de sarcina, eventual si analize complete din punct de vedere ginecologic, sanguin, ca tot ati facut schimb de fluide. Si nu-mi spune ca nu stiai raspunsul la intrebarea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetelor dragutelor mai bine inainte sa va incepeti viata sexuala informati-va si voi inainte... e plin site-ul cu intrebari si raspunsuri pe care ar fi trebuit sa le stiti dinainte; cititi si voi...ca aveti de unde sa va informati...ca doar nu suntem pe vremea lu' pazvante...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca a ejaculat afara cum sa ramai insarcinata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spermatozoizii care sunt in apa din cada nu pot ajunge la ovul, daca la asta te-ai referit cand ai pus intrebarea, orice relatie neprotejata are riscurile ei, lichidul preseminal lubrifiant contine spermatozoizi si chiar daca el a ejaculat in apa exista posibilitatea unei sarcini, cumparati un test sau mergi la medic sa iti dea pastila de dupa, atentie mare pentru ca nu este recomandata in probleme cardiovasculare si la 72 de ore dupa act nu mai are efect

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai contact sexual neprotejat in timp ce esti insarcinata care sunt riscurile daca sunt?