| Maria5520 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Acum 7 zile am avut contact sexual neprotejat timp de cateva secunde! Partenerul nu a ejaculat, insa, am dureri de ovare si de san de cateva zile! Este posibil sa fi ramas insarcinată?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In lipsa datelor precise privind ciclul tau menstrual, cum ar fi; prima zi a ultimei menstruatii, data calculata/presupusa a viitoarei menstruatii, data la care s-a produs sexul, lungimea cilului menstrual, care este tipul ciclului tau; REGULAT sau NEREGULAT, totul se reduce la o simpla ghicitoare careia nu i se poate da un raspuns cert, sigur si precis. Se pot formula doar simple pareri si presupuneri complet subiective si fara nici-o valoare. Probabil ca doar "celebra" ghicitoare Mama Omida cu ajutorul globului ei de cristal sau prin folosind "datul in bobi", ar putea sa reuseasca "performanta" sa-ti ofere vreun raspuns. In aceste conditii orice raspuns devine hazardat si imposibil de dat. Multa sanatate!

| BadBunny a răspuns:

Corpul tau nu este inca dezvoltat pentru un act sexual, de aceea ai acele dureri, durerile apar la ambele sexe (masculin si feminin)
Si nu ai ramas insarcinata.

| Maria5520 explică (pentru BadBunny):

De 2 ani de zile este prima oara cand am facut neprotejat...de aceea imi este teama!

| BadBunny a răspuns (pentru Maria5520):

Foloseste un test de sarcina si eventual discuta cu un medic despre aceasta problema.