| Kennziiie a întrebat:

Am si eu o mare problema! Mi-a placut acum 2-3 ani de un tip, X. Nu i-am spus niciodata ceea ce am simtit cu adevarat, de frica sa nu`mi rada in nas ( nu`s vreo Missoh go on). Am ramas prieteni foarte buni (frati, sis and bro). El fiind in celalta parte a Romaniei, am vorbit mai mult pe net,(STIU, nu este doar o relatie ``viirtuala``, ne intalnim vara asta) si la telefon. X este foarte dragut, adorabil, se comporta excelent cu fetele si cand iubeste, iubeste! Nu e genul care sa-si bata joc de fete, lasa mereu loc de buna ziua. El nu a avut net un tip, iar niciunul dintre noi credit pe tlf(suntem ret. dif), si nu am mai vb cu el vreo 2 luni. Iar astazi intru pe id`ul pe care il am cu el, si ell onn, normal ca m-a bagat in seama. Mi-a cerut webul si ii l-am dat. Mi l-a dat si el, si fiecare am descoperit ca ne-am schimbat enorm de mult. El a trebuit sa iasa, ca sa revina mai apoi cu status`ul : Dndcrying.Nu puteam sa-mi las prietenul la nevoie, asa ca l-am intrebat ``pe cine bat?waiting ``. Mi-a spus ca nu s-a intamplat nimic grav, numai ca s-a indragostit. (Eu mai nebuna din fire, ma indragostesc mereu de tipi oarecum draguti si mereu aflu ca sunt niste prosti ). Si am inceput sa dezbatem subiectul. Si dintr-o data m-a intrebat : Sis, vrei sa o cunosti? nu mi-am dat seama despre cine vorbeste, si i-am spus ``decat daca vrei tu ``, si mi-a spus sa ma uit in oglinda si o sa vad fata de care s-a indragostit. M-am simtit foarte bine, sa stiu ca si el ma place, dar mi-a venit intrebarea in minte`` dar cu prietenia noastra cum ramane?``. Si nu imi da pace. il cunosc de 3 ani, nu stiu ce sa fac. Help? fundita:-

Răspuns Câştigător
| FaraIdeiDeNume a răspuns:

Complicata treaba... Pai, totusi, da-i o sansa, poate merge. Doar si tu l-ai/il plac(ut)/i. Dar inainte, roaga-l ca orice s-ar intampla sa ramane-ti mereu prieteni ca inainte happy. Restul, destinul va decide.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Prietenia dintre voi se poate transforma intr o frumoasa poveste de dragoste, daca vreti amandoi asta

| SerenaVDW a răspuns:

Asta-i problema? cat de frumoooooos:X
daca sunteti prieteni atat de buni, mereu ve-ti ramane prieteni deci da-i o sansa