| GreenPeaceDay a întrebat:

Am si eu o mica nedumerire, ce inseama atunci cand visezi cu o persoana apropiata tie ce el se da la tine, si acea persoana viseaza ca intre voi e mai mult decat acea buna prietenie pe care voi o aveti?

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna multe, foarte multe mai ales in cazul in care se repeta de mai multe ori si toata noaptea "muncesti" incat dimineata te trezesti mai obosita decat te-ai culcat. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca persoana respectiva incepe sa se indragosteasca de tine, iar tu esti confuz/a, nu sti daca simti la fel sau nu pentru el/ea.

| GreenPeaceDay explică (pentru anonim_4396):

Ceea ce e drept am observat ca incearca sa aiba pe cat de mult grija de mine, adica cand iesim in oras il da efectiv jos pe cel din dreapta lui doar pentru a sta eu in fata cu pretextul " sa nu racesc sau ceva" + ca mereu ma face sa ma rad iar atunci cand sunt numai eu cu el si se leaga cineva de mine, mai in gluma mai in serios e gata sa le dea in cap si incepe sa spuna ca daca se mai leaga o data de mine nu stie ce le face... Deci poaate insemna faptul ca tine la mine mai mult decat la o buna prietena?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GreenPeaceDay):

Categoric!

| MeForeverAlone a răspuns:

Îți zic eu ce înseamnă, înseamnă că trebuie să mergi la persoana aceea, să-i zici că o placi și să nu mai viseze ci să facă o realitate happy
Whats wrong with you people?
Dacă iubești pe cineva și te iubește și acea persoană înapoi doar spune-i și nu te mai chinui cu visele de noapte, spune-i direct:
,, Mă, eu te plac. Spune-mi dacă mă placi și tu sa nu, ca să știu să nu-mi pierd timpul degeaba"

| GreenPeaceDay explică (pentru MeForeverAlone):

El e fratele iubitului meu

| MeForeverAlone a răspuns (pentru GreenPeaceDay):

Atunci o să iasă cu scântei. Din moment ce sunt frați, e normal să aibă aceleași preferințe la fete și să pună amândoi ochii pe aceiași fată, care în acest caz ești tu. Oricum, tu ar trebui să nu-ți mai bați capul cu el, pentru că dacă te mai gândești atât de mult la el o să în continuare vise cu el, o să începi să simți ceva pentru el și n-o să iasă bine. Una e să te îndrăgostești de un alt băiat, în timp ce ești într-o relație cu cineva, iar alta e să te îndrăgostești de fratele acelei persoane...adică nu știu dacă înțelegi ce vreau să spun, dar dacă tu și fratele lui vă apropiați și veți avea o relație serioasă ei vor rămâne probabil certați pe veci iar iubitul tău va rămâne mereu ideea,, Ăsta e fratele meu trădător care mi-a furat iubita"
De asta spun, nu-ți mai bate capul, lasă lucrurile așa cum sunt și nu te mai preocupa de alți băieți decât de iubitul tău, așa încât totul să iasă bine.
Baftă!

| aurora23 a răspuns:

Înseamnă că subconștientul tău și a lui vă doriți să fiți mai mult decât simpli amici.Incepeti să vă atașați... dacă mă înțelegi.Asta e părerea mea personală!

| GreenPeaceDay explică (pentru aurora23):

Si in cazul in care baiatul respectiv este fratele iubitului meu... Crede-ma ca de mult timp am auzit ca fratele iubitului meu viseaza viseaza lucrul asta... Si m.a cam pus pe ganduri

| GreenPeaceDay explică (pentru aurora23):

Ca sa ai mai multe detalii, acest baiat este fratele iubitului meuu, si mi-a spus ca de mai multe ori in ultimul timp a visat lucrul acesta, iar eu doar o data am visat momentul in care el incerca sa flirteze cu mine... Ceea ce vrei sa spui tu este faptul ca el are o spatie mai mare decat cea in care noi am putea fii viitori cumnati?

| aurora23 a răspuns (pentru GreenPeaceDay):

Cred ca da, dar poate nu constientizeaza asta sau poate da si ii e jena sa iti zica.Tu ai iubit si nu vrea sa strice relatie dintre el si fratele sau si se multumeste sa fie un simplu spectator, cred...