| Styleboss a întrebat:

Am si eu o nelamurire... daca i-o pui unei tipe fara prezervativ, daca nu ti dai drumul inauntru...mai exista alt risc de a ramane gravida? si de ce?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai o anumita experienta privind sexul si pe baza acesteia iti poti coordona si stapani perfect ejacularea. Doar daca in timpul unui act sexual nu vei "scapa" deloc sperma poti fi sigur ca nu se poate produce fecundarea ovulului si implicit nu poatesa se formeze nici o sarcina nedorita. In acel lichid preejeculator asa cum este produs de catre glandele Cowper nu exista spermatozoizi.Acel lichid poate contine spermatozoizi doar prin contaminare cu sperma existenta (ramasa) in uretra de la o ejaculare anterioara produsa in urma cu maxim cateva ore si daca in acest rastimp nu s-a produs urinarea care sa spele resturile de sperma. Foarte multa lume foloseste aceasta asa zisa "metoda" metoda de protectie insa pentru a fi sigur ca nu vei avea dureri de cap n-ar strica sa folosesti intotdeauna o metoda deprotectie reala. Succes, in viata sexuala.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da exista pentru ca daca nu ai o viata sexuala foarte activa elimini un anumit lichid in timpul partidei care contine spermatozoizi. Se ramane mai greu de la el, dar totusi exista risc mai ales daca e in perioada fertila.

| neutrino a răspuns:

Da, exista acest risc pentru ca cel mic este foarte istet si gaseste el putin timp sa lase macar putina "mizerie" la locul de munca, fara ca tu sa poti sa il controlezi.

| peperonies a răspuns:

Da si e complex raspunsul.

| andreeas00ss a răspuns:

DA exista un risc foarte mare sa ramana.....deoarece in timpul actului sexual elimini un lichid pe care nu il simti si care contine si el spermatozoizi.Depinde foarte mult de modul in care te controlezi cand faci sex si momentul in care te retragi pentru a ejacula.Mai bine fii precaut, prezervativul e sfanthappy