| anonim_4396 a întrebat:

Sunt sanse de a ramane gravida daca nu si. a dat drumul inauntru?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai puţin de 50% dacă nu te aflai în perioada de ovulaţie.
De cele mai multe ori bărbaţii pierd pe drumul de retragere acea picătură " a iubirii" care este suficientă pentru a fecunda ovulul.
Prezervativul este cel mai uşor de mânuit.
Pa, pa.

11 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu. Dar poti ramane insarcinata si din lichidul preejaculator asa ca aveti grija jucausilor. smug
Succes!

| ATHOS a răspuns:

Daca ati fosit prezervativ, sigur nu! Fara prezervativ acest risc exista!
Pentru viitor iti recomand doua variante :
1. Folosti prezervativ
2. Daca relatia ta este de lunga durata foloseste anticonceptionale, dar cu consultul prealabil al medicului.
Iti doresc sa fii inteleapta in alegere!

| foxi a răspuns:

Sa inteleg ca... a intrat cu totul?

| Narfundo a răspuns:

M-am saturat de intrebarea asta. Tu nu te-ai plictisit?

| Gigiku a răspuns:

Lol, nu rolling on the floor ahaha.

| Minks a răspuns:

Nu, doar daca sperma a patruns ulterior in vagin. Altfel nu prea cred.

| IloveCats a răspuns:

Daca ai facut-o neprotejat, da.

| asdffghjjkl a răspuns:

Nu draga, nu sunt. Pentru a ramane insarcinata trebuie ca spermatozoidul sa fecundeze ovulul. Si daca nu si-a dat drumul inauntru nu poti.

| shtephan a răspuns:

Spermatozoizii sunt prezenti si in lichidul( fenomen numit polutie) ce apare inaintea ejacularii. Dar stai linistitawinking nu- ti fa mari probleme, ajung greu in tine... smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ati facut sex neprotejat normal ca exista sanse pana in 30% datorita lichidului preejaculator (ce umezeste penisul) care contine sprermatozoizi, fiind posibila o sarcina. Poti ramane insarcinata. daca menstruatia ta este neregulata, depinde in ce zi a lunii sau in ce perioada eraihappy. Fa un test de sarcina dp 21 de zile (dp contactul neprotejat). succes:*

| Antonia_7524 a răspuns:

Nu sunt sanse:*
stai linistita:*