| IonutSony a întrebat:

Cand faci sex cu prezervativ si in momentul ejaculari penisul ramane inauntru exista vreun risc?

Răspuns Câştigător
| irrumator30 a răspuns:

NU! Asta e rolul prezervativului - sa tina spermatozoizii inauntru.

Asta e motivul pentru care e din latex - nu lasa sa curga nimic afara, si plus de asta e elastic.

Ai grija sa nu se rupa. Atunci cele de sus nu mai sunt valabile

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Niciun risc dacă prezervativul a fost mânuit cu vigilență, a fost unul de calitate și în garanție.
Poți verifica dacă s-a pierdut din interiorul prezervativului, la final, dacă curge!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Daca prezervativul nu se sparge atunci nu exista nici un risc

| eXpreSSss a răspuns:

Da exista riscul sa se rupa sau sa aiba o fisura, cine site. Ai grija, in momentul ejacularii scoate'l afara

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă prezervativul este folosit CORECT şi dacă NU continui actul sexual după ejaculare atunci NU există nici un risc.

În cazul în care continui actul sexual RIŞTI ca acel prezervativ să se RUPĂ!

Cea mai SIGURĂ metodă contraceptivă este folosirea prezervativului, deoarece are DUBLU rol : previne o eventuală sarcină, DAR previne şi infectarea cu diverse boli cu transmitere sexuală ( BTS ) – la o utilizare CORECTĂ!

De aceea, recomand NEAPĂRAT folosirea PREZERVATIVULUI ( alunecarea va fi mai uşoară, eviţi riscul de sarcină şi diverse boli cu transmitere sexuală ) – mai ales în cazul unei noi relaţii, sau o relaţie „pasageră" ( ori una sub semnul întrebării )!

Dar e foarte important să fiţi ATENŢI la modul de "manevrare" a prezervativului ( deschiderea lui şi "montarea", apoi e importantă mărimea, şi nu în ultimul rând "demontarea" acestuia ) - de asemenea, recomand VERIFICAREA prezervativului după FIECARE "partidă" ( să nu se fi rupt/tăiat; se poate verifica atât vizual, cât şi prin „umflare" uşoară, ca la un balon ori prin umplere cu apă ) - pentru mai multă siguranţă!

Dacă folosiţi prezervativ de fiecare dată şi la fiecare "număr/partidă" ( ATENŢIE la modul de manevrare/desfacere şi "montare/demontare" ) NU există risc de sarcină ( siguranţă de 99-100 % ), DAR ( repet ) preferabil să-l verifici după partidă!

Să folosiţi prezervativ cu spermicid - chiar dacă se rupe, NU trebuie să disperi, deoarece este lubrefiat/tratat cu o substanţă spermicidă ( cu rol de distrugere a spermatozoizilor ) care va distruge eventualii spermatozoizi care ajung în vagin!

Sau să foloseşti un prezervativ simplu marca DUREX Extra Strength-strong sau Durex Extra Safe ( sunt puţin mai groase ) + un lubrifiant spermicid - acţiunea contraceptivă este aceeaşi ( deci ai DUBLĂ "protecţie" )!

| slowswag a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| Danutz_4517 a răspuns:

Nu,nu pateste fata nimic, e sigur dar, ai grija ce tipuri de prezervative folosesti, nu te zgarcii ca e viitorul tau in joc tongue

| IonutSony explică (pentru Danutz_4517):

Am folosit un Durex Ultra Thin

| Danadanyy a răspuns:

Teoretic nu. daca e spart este alta poveste.

| Sunrider a răspuns:

Mare pericol, mare! Sa scoti penisul cat se poate de repede! Daca nu vei face asta, sperma ta se va intoarce, va patrunde inapoi in penisul tau si risti sa ramai gravid!