| Andreiu68 a întrebat:

Am si eu o nelamurire; la care vreau sa gasesc un raspuns cat mai rapid.Am stat sa caut si m-am gandit la un raspuns timp de 3luni si nu am gasit, asa ca va intreb pe voi, baieti si fete.Deci..Vara asta eu si ce-l mai bun prieten al meu eram pe afara in cartier(avem 17ani), dupa ceva timp vin o gasca de baieti si fete (14-15ani)(Acestia stau in cartierul vecin)si noi cunosteam decat o fata si 2 baieti si erau cam 10.Prietenul asta a meu s-a bagat cu japca in seama cu lumea,dadea in baietii aia de pe acolo cu palmele in cap,tipa la ei, le cerea bani/seminte, dadea in fete palme pe la picioare, ii injura, avea prietenul asta a meu o punga cu pufuleti baga cate jumate de punga in gura si mai multe.A doua azi aceeasi gasca au venit iar la noi in cartier si prietenul asta a meu aceleasi gesturi ca si ieri.Eu stateam cuminte pe banca si am remarcat ca o fata din acel grup se tot uita asa cu,, ochi dulci" la prietenul meu.In fine nu am dat importanta ca poate mi se parea si eu nu dadeam nici o sansa de o ralatie intre acea fata si prietenul meu, deoarece diferea comportamentul si oarecum eu ma consideram iubitul ei ideal, dar prietenul meu si fata s-au cuplat dupa 3 saptamani! Eu eram dezamagit ai trist cum o fata asa ca ea(frumoasa,de treaba,cuminte,intelegatoare,la locul ei etc)s-a combinat cu un asemenea baiat(vicii,situatie financiara slaba,tigan,comportament inadecvat etc)Si eu care credeam ca eu o sa fiu cu acea fata datorita comportamentului meu, chestii in comun cu fata si vorbeam pe afara mult, dar na.Acest prieten fiind un bun prietem mi-a spus ca el sta asa la plictiseala cu aceasta fata si ca vrea sa o f.....Acest baiat vorbeate cu ea cu ba,fa,mai,nu i-a spus niciodata ca o iubeste,nu a scos-o la un suc ceva,nu i-a luat nici un cadou de Craciun,eu daca eram cu ea facem aceste lucruri, dar fata nu se simte deranjata,se vede ca ea il iubeste si el nu

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Cum de o ''fată cuminte'' s-a combinat cu un țigan needucat? Așa cum tu te consideri tot unul cuminte, dar stai pe afară cu prietenul tău țigan care bate ceilalți copii și tu stai și te uiți la el. Contratiile se atrag. Pune capăt acestei drame stupide și nu te mai complica.

| neutrino a răspuns:

Nu poti judeca o fata numai pentru faptul ca ei ii plac pufuletii, iar tu nu ai fost in stare sa-i oferi asa ceva. Iata ca s-a ivit cineva cu pufuleti si a avut succes!

| R0R0 a răspuns:

Se pare ca ea e indragostita lulea de el. Tu nu poti face decat sa astepti.Sa astepti sa isi dea seama de cat de rau e amicul tau

| Andreiu68 explică:

CONTINUARE. Acum o saptamana eram eu, prietenul meu si imca un baiat si o asteptam le fata aceasta in fata blocului sa iasa afara, cum ea sta la partier mama fetei a stat 2-3min pe la geam cu panda, bineinteles ca Prietenul meu cu gesturile lui, iar cand a iesit aceasta fata din scara a spus exact asa-citez:,, Mama credea ca Andrei esti iubitul meu, ca ne potrivim si ii plac ochii tai si ii esti simpatic(Zambea)ca s-a uitat pe geam.Eu eram surprins si nu am mai zis nimic

| Andreiu68 explică:

Se vede de la o posta fa fata chiar il iubeste si el aia batr joc de ea, Eu o iubesc pe acea fata.Parere fata, baiat, sugestii, sfaturi, ce e de facut? ce fac eu? Daca vreti sa mai vorbim mesaj in privat si gasim un mijloc de comunicare