| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire legata de prietenul meu. Suntem impreuna de ceva timp, dar lui ii place sa ma tachineze cu lucruri gen " ma duc la alta ".
Sa va dau un exemplu: Astazi eu l-am intrebat in gluma ce ne facem daca parintii sai nu ma plac. El mi-a raspuns ca isi cauta pe alta si m-a sfatuit sa fac si eu la fel pentru ca el nu e unicul baiat de pe Pamant si pana la urma am putea organiza o intalnire in 4 ( el cu acea " ALTA " si eu cu nu stiu cine ).
Desi stiu ca nu s-ar duce la altcineva, totusi ma deranjeaza cand o spune si ma face sa ma simt prost cand spune chestii de genul asta.
Acum, intrebarea mea este de ce o face? De ce ii place sa ma tachineze cand stie ca nu suport sa faca " glume " ca astea.
As dori daca se poate opinia unui baiat, dar si cea a unei fete este binevenita.
Multumiri happy

Răspuns Câştigător
| gheorghita a răspuns:

Ti-a gasit puctul slab.Stai linistita cainele care latra nu musca!
Arata-i ca nu te deranjeaza, razi cu el cand iti spune si spune-i si tu ca te duci la altu! Sa vada si el cum e!

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca bate apropouri...nu tine la tine si de-aia se joaca asa!

Din moment ce stie ca te deranjeaza 'glumele' lui trebuia sa isi ceara scuze si sa nu mai repete figura!

Clar, nu te iubeste!

| shtephie a răspuns:

Ori nu te iubeste, ori face niste glume fff proaste!
Vorbeste cu el! happy

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Bună.
Nu îţi pot spune exact de ce spune asta, dar să ştii că probabil vrea să se despartă de tine, de aceea spune să îţi găseşti pe altcineva, chiar dacă spune el că e glumă. Spun asta pentru că eu cunosc un caz de genul, cînd el i a spus ei că se duce cu alta, ea a crezut că el glumeşte şi după cîteva săptămîni s au despărţit, el venind cu ideea asta.
Dacă spui că te deranjează, vb cu el şi spune ce nu îţi place, spune că te deranjează şi fi atentă la reacţia lui.
Numai bine!happy

| paramore a răspuns:

Dapai asa face si al meustraight faceasta se mai numeste si nesimtire ca dk eu fac asa se supararolling eyesdegeaba iy spun ca nu am cu cine sa vb ca tot aia face

| paramore a răspuns:

El face asa ca sa te oftici si cand iy arati ca nu iti pasa se supara, zice ca nu tii la el, bla bla... offfffffffffffstraight face

| mihaela_7412 a răspuns:

Vorbeste cu el si zii ce te deranjeaza si poate se va calma daca nu altu la randwinking

| cucu :> a răspuns:

Depinde de caracterul fiecarui baiat. Dar e foarte probabil ca vrea sa se desparta de tine si nu stie cum sa o spuna, ce cuvinte sa foloseasca.
Daca chiar tine la tine probabil ca doar face glume de prost gust.Nu se fac glume de genul acesta cu persoana iubita.

Vorbeste cu el la modul cel mai serios si spune-i ca nu iti place cand vorbeste asa.Sa incerce sa se abtina sa mai spuna aceste "glume".

Bafta!

| NeverTheLess a răspuns:

Mda, ca sa nu mai mentionez ca toata ziua a fost ( si inca e ) " suparat" pe mine pentru ca i-am spus eu " Fa ce vrei! " cand mi-a spus ca " se duce la alta ".
Degeaba incerc eu sa il iau cu " ti-a trecut? " ca el imi spune " NU devil "
Mda. Ce sa mai cred.

| NeverTheLess a răspuns:

Eeeee. Ma incearca pe mine sa vada cat ma tin nervii. Cica astepta sa vada ce spun eu si ca nu a fost suparat oh go on. Vroia sa il bag eu in seama mai mult. CICA.

| Crizata a răspuns:

Tachineaza'l si tu tongue

| justcriss a răspuns:

Pai in primul rand discuta cu el si spune-i ca te deraneaza foarte mult...
daca nu intelege trateaza`l cu indifernta...happy
o sa`si dea seama de sentimentele tele daca te iubeste...
:*
succes :*

| ciocio a răspuns:

Perfect d'acord cu gheorghita! incearca sa te dispere cu glumitele lui tampite si-i reuseste.fii si tu indiferenta si nu mai pun boticul.raspundei cu aceiasi moneda; nu cred ca iar conveni si antunci probabil va inceta!