| AlinaM22 a întrebat:

Am si eu o nelamurire.ma dor sanii ingrozitor de cateva zile nu am mai patit asa ceva pana acum..nu e durere de dinaintea menstruatiei.e mult mai puternica.si 2 ma simt balonata si simt un puls la burtastraight face

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ori urmeaza sa-ti vina ciclu ori esti insarcinata[daca e cazul]

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu ştiu ce vârstă ai, dar, după părerea mea, durerea de sâni coroborată cu senzaţia de balonare sunt simptome premenstruale, care apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstruaţia!

Chiar dacă până acum la menstruaţie nu ai mai avut astfel de dureri ( intense ), uneori organismul suferă "modificări", modificându-se şi tipul/manifestarea simptomelor premenstruale.

În următoarea săptămână o să-ţi vină "ciclul"!

Dacă, totuşi, durerea rămâne intensă şi ţine mai mult de 7 zile, fără să-ţi vină menstra, atunci ar trebui să mergi la medic!

| ДdД a răspuns:

Paote fi din cauza ca iti cres sanii, sau pentru ca ii ai prea mari sau poate e pentru ca iti vine menstruatia doar ca de data asta e o durere mai puternica decat in alte luni, dar unde un link cu mai multe cauze http://www.eva.ro/......34565.html