| Iulia_Iuliana_2000 a întrebat:

Am sa va pun o intrebare ciudata.....am facut sex cu prietenul meu acum 2 sapt si simt de cateva zile un puls in burta atunci cand apas ...este ceva normal?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sexul a avut loc in afara perioadei fertile probabilitatea formarii si instalarii unei sarcini este extrem de mica sau chiar exclusa. Acea pulsatie de fapt nu exista in realitate, se produce doar in subconstientul tau si este generat de starea de stres sau de paranoia provocata de imaginatia ta.

| Iulia_Iuliana_2000 explică (pentru corbulalbrosu):

A avut loc in afara perioadei fertile si am folosit prezervativ

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Iulia_Iuliana_2000):

In acest caz te poti linisti total deoarece nu exista nici teoretic dar nici practic posibilitatea formarii unei sarcini.Sunt convins ca stii ca pentru a lua nastere o sarcina este nevoie sa fie intrunite minim 2 conditii strict obligatorii CU PRECIZAREA ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA SI OBLIGATORIE este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa se fi produs ovulatia si astfel sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter si in cazul in care acolo vor intalni un OVUL VIABIL il vor fecunda si astfel se va lua nastere o noua fiinta. In alte conditii nu poate lua nastere o noua forma de viata. Intotdeauna sa practicati sexul asa numit responsabil cu tot ce presupune acesta.Multa sanatate.

| sofisis a răspuns:

Tu ai 15 ani?
Ma rog, nu stiu de ce naiba ma sochez asa de fiecare data.
Simptomele de sarcina, draga copila, apar dupa minim 4-5 saptamani de sarcina. Nu dupa 1-2.
Plus de asta... pulsul din burta e normal sa il simti. Exista mereu.

| ubox7007 a răspuns:

Este mintea ta.

| DumnezeuTatal a răspuns:

2000?

| Nimeni10 a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Are 15 ani, in ziua de azi toate fetele isi incep viata **** de la 12, 13 ani.