| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema...anul acesta am intrat in clasa a 12a si a venit un nou profesor.preda "negocierea afacerilor". in fine.problema e ca mie imi place foarte mult de el, din prima zi de cand l-am vazut.are 30 ani (eu am 18), dar arata super bine.azi am avut ora cu el si nu mi-am putut lua privirea de la el.si el se uita la mine si zambea.ne-a citit o fraza dintr-o carte ("cumparatorul a spus: rochia e foarte scumpa, vanzatorul a spus: dar e frumoasa"). eu eram atenta la el, iar cand a terminat de citit s-a uitat direct la mine si a zambit. dupa aceea a vrut sa ne explice fraza si a spus-o invers de doua ori("cumparatorul a spus: rochia e foarte frumoasa, iar cumparatorul a spus: dar e foarte scumpa"). deci de 2 ori a spus asa gresit, astia din clasa l-au intrebat ce are si a spus ca e oboseala, dar tot timpul se uita la mine.si eu ma uitam insistent la el si zambeam. in momentul acela s-a ridicat de la catedra si s-a dus la tabla si a scris fraza pe tabla.happy. nu stiu.se vedea pe el ca are "emotii". de fapt toata clasa si-a data seama de asta si a observat si de ce.adica se tot uitau la mine.

pfff.nu stiu ce sa cred.as vrea sa nu-l mai plac. dar nu stiu ce sa facsad
voi ce ma sfatuiti? ce ati face in locul meu?

6 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Draguta anonima aceasta intrebare ai mai pus-o si imediat dupa inceperea scolii. Si tot in acea zi se petrecea. Puteai macar sa ma avansezi putin in timp si evenimente!

| Nastia a răspuns:

Daca as fi in locul tau mi-as concentra atentia pe prietenul meu sau mi-as face unul daca n-as avea.

| GuessWho a răspuns:

Uilaughing
Te inteleglaughing
LA noi a venit anul trecut un prog de religie. avea 26 de anilaughing
La incepututl anului ne holbam 3 fete la el laughing)
Ni se parea ca e bun ca arata binelaughing
Da nah ne-a trecutblushing

| lore23 a răspuns:

M`as indragostii de unul de anii meihappye fte complicata situatia asta a ta, el fiind mult mai mare. Poate are si o familie...

| CrySsa_4535 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa te opresti.in primul rand are 30 de ani. tu esti abia a12a.de unde stii ca nu are o sotie, un copil? o familie? poate ca daca "te place " cum zici tu vrea doar o aventura. si oricum nu cred ca o pers cu capul pe umeri s-ar incurca cu o eleva, el fiind in pericol sa isi piarda locul de munca pe criza asta. opreste-te aici.

| Aly359 a răspuns:

Veziti de treaba ta! Fa-ti un prieten de varsta ta iti distrugi si tu viata si o distrugi si pe a lui! nu vreau sa te ranesc dar incearca sa te gandesti la altceva