| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Am si eu o problema chiar o problema... mi-am inceput viata sexuala cu actualu meu prieten si au trecut deja 9 luni de cand am facut primul pas dar eu abia daca simt ceva in timpul actului acum in ultimu timp am inceput sa simt cat de cat nu e el de vina cred ca eu am o problema suntem foarte deschisi in timpul actului si stiu ca alta fata ar simti ceva in locul meu...si cea mai mare problema e ca eu nu simt cand imi dau drumu... odata mi-am dat drumude 10 ori in 5 min si asta stiu pentru ca pr meu simte cand imi dau eu drumul dar eu nu simtsadsadsadsadsadnu ma pot duce la medic am doar 16 ani si mama stie ca nu mai sunt o "sfanta" dar nu pot sai povestesc eisadsadsad

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti prea obsedata de orgasm. stai, il astepti, iti chestionezi partenerul... Orgasmul e o chestie timida, fuge daca il sperii.
N-ai avut 10 orgasme in 5 minute, eventual unul lung.
Sfatul meu este sa ai rabdare. Sa te dezinhibi, sa uiti de reguli, de chestii de genul: alta fata ar simti. Nu-ti comanda ce sa simti. Nu vana orgasmul si el va veni la tine. Dar ai rabdare.

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Parerea mea este ca formularea de mai sus este gresita... Nu poti spune ca "nu simti cand iti dai drumul" ci mai degraba nu stii ce trebuie sa simti in momentele alea... In momentul in care ai orgasm simti niste contractii...Si ce zici despre el ca simte... nu as fi atat de sigura... depinde de multi factori... cat de excitat e... e destul de posibil sa simta altceva...

assiris
| assiris a răspuns:

Ingerule al noptii cred ca ar trebui sa-ti schimbi nickul ca numai inger nu poti fi daca la 16 ani incerci sa simti ce trebuie sa simta o femeie versata in arta amorului. Orgasmul se cultiva in timp nu asa brusc cum doresti tu. La 16 ani daca faceti sex pe unde apucati, cu teama in suflet ca puteti fi surprinsi, ca poti ramine insarcinata etc. numai de orgasm nu-ti mai arde. Trebuia sa ai rabdare sa mai cresti sa o faci din dragoste, pregatita, fara teama si nu pentru ca ai vazut filme erotice sau asa ai vazut sau auzit la prietene mai versate.

| jahjah a răspuns:

Cel mai probabil ce a simtit prietenul tau ca "orgasm" au fost simple contractii vaginale... nicidecum un orgasm. daca nu simti "cand iti dai drumul", inseamna ca "nu iti dai drumul", crede-mawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar trebui sa o intrebi pe mama ta laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu simti? ...imposibil...dar eu ca nu pot? simt... dar nu pot...