| Playboyx a întrebat:

Am si eu o problema daca as putea spune asa, in viata mea am avut cateva iubite dar niciuna nu a reusit sa ma satisfaca sexual asa cum reusesc eu de unu singur, mai pe inteles voiam sa spun ca imi place mai mult sa ma masturbez decat sa fac sex fiindca ma excita mai mult penisul meu cand il ating si il privesc, credeti ca am vreo problema mentala? sunt prea narcisist? e normal asa? a patit cineva asa? stiu sunt multe intrebari pe care le pun si as fi recunoscator daca mi-ati da un sfat

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Pentru ca te-ai masturbat prea des folosin fanteziile tle mentale acum sexul cu o alta persoana ti se pare usor nesatisfacator pentru ca nu este exact ca in fateziile tale, nu este la fel de intes, nu este la fel de excitant.
nu cred ca e o problema mentala insa de acolo pleaca toate.
evita sa te mai masturbezi sau sa faci sex (de orice fel) o perioada.
mai exista si scenariu ca nu ai intalnit pe cineva pana acum care sa te faca sa te simti super bine si sa ai o partida de noata 10.
iti dau un exemplu, actuala mea prietena e jalnica in pat, nu mai am pofta de sex absolut deloc insa o fac pentru ca incepe cu chestii de genu, gata te-ai plictisit de mine si alte fraze de genu.iti spun ca de multe ori nici erect nu sunt.imi intelegi ideea?
ia o pauza, asteapta pana cand chiar iti vei dori sa faci sex cu respectiva sivei fi ok

| sofisis a răspuns (pentru stark47):

Da tu de ce nu incerci sa o inveti cum sa nu mai fie jalnica?

On topic : te-ai masturbat prea des. Este normal ca tu iti poti crea cea mai mare placere pentru ca nici un vagin nu e atat de stramt precum mana ta. Nu esti dus cu pluta sau ceva dar si eu iti sugerez tot abstinenta o perioada.

| stark47 a răspuns (pentru sofisis):

Ma tot chinui insa in 4 luni nici un progres...incep sa cred ca unele persoane nu sunt facute pentru asa ceva
oricum, e complicat cu dansa pentru ca e usor prostuta ca sa nu zic direct retarda

| sofisis a răspuns (pentru stark47):

Pai asa reclama faci tu iubitei tale?
Daca e asa ..naiva...de ce ti-ai ales-o ca partenera de viata?

| stark47 a răspuns (pentru sofisis):

Nu e partenera mea de viata, e doar partenera de acum.nu imi fac planuri de viitor insa cand ma gandesc la un annume viitor nu ma vad langa ea plus, stie ca nu o iubesc

| sofisis a răspuns (pentru stark47):

Halal relatie laughing) ciudat ca o femeie sa accepte ca barbatul de langa ea nu o iubeste...cred ca are o parere foarte proasta despre ea. sad
Oricum, fara sa te supar dar stii vorba : there is no such thing as a bad student, there are only bad teachers.

| stark47 a răspuns (pentru sofisis):

Sure there is.nu este adevarat ce ai spus sunt un profesor bun iar in cazul de fata unul grozav in materia aceea.sincer fara sa ma laud nu e singura relatie de genul, una din ele mi-a explicat ca st a cu min in ciuda faptlui ca nu o iubesc pentru ca sunt indeajuns, acum acel indeajuns poate insemna multe nu sunt insa sigur de semnificatie lui in context.
si ca spera ca la un anumit punct din relatie sa ajung sa o iubesc, iar daca nu voi reusi inseamna ca ea nu a incercat destul sau ca pur si simplu nu se ridica la acel nivel care percep eu sentimentul

| sofisis a răspuns (pentru stark47):

Patetic sincer. Adica ma bucur pentru tine si daca ele sunt asa ...nu stiu cum incat sa spuna asemenea aberatii inseamna ca si-o merita.
Dar stai linistit ca urmatorului ii vor spune despre tine ca ai fost un degenerat care nici macar nu le-ai iubit si ca doar ti-ai batut joc. laughing)
Ele in sinea lor spera ca iti vor pune capac ..de aici si aberatia cu "daca nu voi reusi inseamna ca ea nu a incercat destul".
Daca le-as cunoaste le-as da vreo 2 palme sa-si revina.
Dar din punctul de vedere al unui baiat : high five bro!

| stark47 a răspuns (pentru sofisis):

Nu sunt mandru de treaba asta si nici nu ma laud vreo-data cu asa ceva.
stiau de la inceput in ce se baga, asa ca am considerat ca decat sa le resping, mai bine sa le dau ceea ce cauta, chiar daca nu primesc in schimb ceea ce caut eu.asta imi sta gandu cand ma gandesc la aceste relatii

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Logic nu prea e, dar daca iti face placere poti continua asa, exista fleshlight daca vrei sa renunti la mana si sa reapuci activitatea cu femeile, se va intari mai bine si relatiile sexuale vor da samanta din nou dar e nevoie sa renunti la pumnul incolacit pe penis.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cu privitul la propriul penis nu stiu daca e ceva anormal sau in ce masura o faci tu normal sau anormal in fine.

In ceea ce priveste senzatia tactila nu te preocupa prea mult, e logic strict vorbind de ceea ce simte penisul tau ca mana sa poata sa-l manevreze in diverse moduri excitante, sa poti aplica diverse tehnici si atingeri ceea ce un vagin sau anus nu pot face.

Per ansamblu vorbind un act sexual e logic mai satisfacator, asa ar trebui sa fie fiindca implica toate simturile si un partener/partenera, nu vad sincer cum ar putea o masturbare sa fie per ansamblu mai satisfacatoare. Repet consider ca e o diferenta intre partea strict legata de ce senzatii primeste penisul tau si aspectele complexe ce tin de o masturbare sau o partida de sex.

Problema mentala? doamne fereste nu. Pai cei carora le place sa li se picure ceara fierbinte pe piept si partile intime ce s-ar mai putea spune? nu mai zic de practicile sado-maso.

Narcisist? poate. nu cred din ce spui insa ca s-a ajuns la cote inalte de narcisism. Cred ca poti sta linistit in privinta mentalului, ceea ce trebuie sa te preocupe mai mult e cum sa gasesti o partenera cu care sa te simti asa cum iti doresti fiindca asa cum am spus vaginul nu poate sa-ti ofere senzatiile diverse pe care le poti experimenta cu mana si normal ar fi sa te preocupe tot ansamblul de senzatii din timpul unei partide, atingerile corpului, sarutarile etc.

| neutrino a răspuns:

Tu ti-ai raspuns singur. Nu uita, viitorul mai depinde si de ce-si face omul cu mana lui.

| Alcyon a răspuns:

Esti pur si simplu dependent de masturbare. Si nu, nu e normal sa-ti placa mai mult s-o faci singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo tie, ai scapat de o grija. Onanism placut!