| alabama00 a întrebat:

Am si eu o problema. Imi place o fata foarte foarte mult. Mentionez am 15 ani fac 16 in curand. Un prieten a intrebat-o daca simte ceva pentru mine si a zis clar: NU. Dar problema e ca nu sunt apropiat de ea si abia daca vorbim, abia daca ne cunoastem cat de cat. Ea e la alta clasa in scoala mea si numai in pauze ne mai vedem. Ea e destul de rece cu mine dar nu renunt la ea si vreau sa o apropii de mine. Ce sfaturi imi dati? Multumesc mult,

Răspuns Câştigător
| BlackHorse a răspuns:

In primul rand, daca se comporta urat cu tine si chiar nu vrea, nu ai nimic de facut decat sa renunti. Inteleg ca nu vrei sa renunti, dar daca chiar nu se poate, nu are rost sa iti mananci timp si nervi cu ea. Acum in cazul ca ar fi sanse sa ii schimbi parerea : ii ceri ajutorul, iar dupa ce te ajuta ii dai un pupic pe obraz in semn de multumire si vezi cum reactioneaza. In functie de reactie vei sti daca e ceva sau nu. Daca vezi ca nu vrea sa te ajute, se tot scoate de cateva ori, te pune pe invizibil pe mess, nu prea vrea sa vorbeasca cu tine ( nu din cauza rusinii ) te sfatuiesc sa cauti alta. Stiu ca nu ai vrea sa renunti la ea, dar daca nu se poate nu se poate. Ideea e urmatoarea : eu tot timpul am fost de parerea ca prima mea prietena va fi si ultima. Am fost cu una acum 3 luni, si s-a despartit de mine si acum nu stiu ce sa fac. Sa imi caut alta sau sa raman singur. Cand alegi, poti sa fii atras azi de una maine de alta, dar odata ce ai fixat, incerci, iar daca nu merge treci mai departe. Bafta!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| oOAndreyOo a răspuns:

Paaii si eu am avut aceeasi problema si s-a rezolvat pentru cateva SAPTAMANI
pai ai vorbit cu ea ro data?
daca da incearca sa ii spui ce simti
daca esti timid lasa timitatea de o parte spune-i ce simti
incearca sa o faci sa te iubeasca
si eu sunt un mare timid dar mea reusit ceva timp
si sa nu renunti niciodata daca o iubesti mult
si poartate cu ea frumos daca se ea de ea cineva bagate si ajut-o casa vada ca o iubesti
si daca nici una din astea nu merge las-o balta
sau fa ce iti spune inima
supcces

| KentR a răspuns:

Invito undeva mai departe...

| Paulaaa a răspuns:

Daca iti place asa de mult...de ce sa renunti!?tongue