| Iamnimeni2912 a întrebat:

Am si eu o problema mai intima! Eu si iubitul meu, amandoi am fost virgini, am intretinut relatii sexuale, dar el de fiecare data nu si-a dat drumul, chiar daca actul a durat destul de mult. Care credeti ca este problema?

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se prea poate ca el sa se fi golit inainte de intalniri, ca sa reziste mai mult, desi nu ai spus daca te si satisfacea.
La tine poate fi "ceva" nedefinit, in sensul ca, poate nu stiai, fiind virgina, ca "jucariile" noastre nu sunt nici pe departe identice, din n puncte de vedere. asteptarile sunt una, si realitatile faptice alta.

| mihai69 a răspuns:

Lipsa de experiență, blocaj psihologic... cine știe?

| ywar a răspuns:

E fraier, e papagal, neexperimentat. Mai incearca-l de vreo 2-3 ori si daca nu e ce trebuie il arunci. Altul care sa te satisfaca care sa stie sa pompeze in tine.

| Crackman a răspuns:

Nu.
Este pe parte psihologica si trebuie sa il intrebi foarte clar cat de mult s-a masturbat.
Daca el a avut maimuta in mana logic ca nu o sa isi dea drumul ( cu mana timbzi sa strangi mai tare ) si/sau nu stie inca cum sa faca actul constant pentru a ajunge acolo.

| Negoiu a răspuns:

Nu ai dat destule amănunte, dacă a fost cu prezervativ sau fără. Probabil din cauza emoţiei şi trebuie să fii foarte înţelegătoare cu el. Posibil suferă de ejaculare întârziată una din cauze fiind masturbarea în exces. Nu-l lăsa neterminat nu ai încercat să-l masturbezi ulterior? Să „asocieze" ejacularea cu tine nu cu cine ştie ce „închipuiri". Cu timpul problema se va ameliora dar dacă e ejaculare întârziată cu asta v-a ramâne toată viaţa!

| Iamnimeni2912 explică (pentru Negoiu):

A fost protejat de fiecare data. Ma gandeam oarecum ca este vreo problema la mine.

| Roelly202 a răspuns:

Pai,dupa parerea mea, intreba-l daca si-a dat-o des inainte sa te aiba pe tine