| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o problema daca ma-ti putea ajuta v-as fi recunoscatoare. Ultima data cand am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu m-a durut foarte tare burta cand mi-a introdus-o, ma gandesc ca as fi insarcinata ce credeti?

Răspuns Câştigător
| expertulginecolog a răspuns:

Contacteazama pe privat sa discutam problema
[Dr. Popescu Mihai][Medic Primar Obstretica-Ginecologie][Spitalul clinic militar]

| Sor3 a răspuns (pentru expertulginecolog):

In ce oras lucrati si cum as putea sa iau legatura cu dumneavoastra?

| expertulginecolog a răspuns (pentru Sor3):

Lucrez in Germania dar vas putea face o recomandare la un medic ginecolog din spitalul Floreasca.Este un medic bun si vas recomanda:
-Un test de sarcina (faceti 2 unul si al doilea la 1-2 saptamani dupa primul)

| Sor3 a răspuns (pentru expertulginecolog):

Multumesc o sa tin cont de sfatul dumneavoastra.Si despre ce medic este vorba?

| expertulginecolog a răspuns (pentru Sor3):

Iar ca medici:
Enache Carmen Luminita
MEDIC PRIMAR
GINECOLOGIE

Oncescu Ana
MEDIC PRIMAR
GINECOLOGIE

Katsiaounas Georgios
MEDIC PRIMAR
GINECOLOGIE

Multa sanatate va doresc.

10 răspunsuri:
| expertulginecolog a răspuns:

Este o intrebare fara sens.
Daca el nu a ejaculat in cavitatea vaginala nu, nu este posibil,
deoarece spermatozoizii nu pot ajunge sa realizeze ovulatia.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu cred că este vorba de o eventuală sarcină - acesta nu este simptom de sarcină ( sunt femei însărcinate care fac sex până în luna a 9-a )!

E posibil să fie vorba de o infecţie, o iritaţie/sensibilitate mai accentuată în acea zonă şi în acel moment ( chiar o posibilă răceală )...

DAR, eu CRED că "problema" se datorează unui preludiu insuficient/inexistent şi atunci NU ai fost destul de "umedă"/lubrefiată în zona vaginală - de acolo senzaţia de durere!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Cu plăcere!

| Mirela77 a răspuns:

Mai degraba este o infectie.Consulta un ginecolog nu lasa eventual sa se agraveze.

| claudyu25 a răspuns:

Fata esti insarcinata laughing)

| Sor3 a răspuns (pentru claudyu25):

Daca ai chef de misto s-ar putea sa til scot eu din captonguelaughing