| kijia a întrebat:

De ce credeti ca atunci cand am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu prima data, eu fiind virgina, nu mi-a curs sange si nici nu m-a durut? El nu prea ma crede ca am fost virgina. Nu pot sa imi explic ce s-a intamplat...

12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai ce să "explici", este o situaţie relativ NORMALĂ!

Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Cristiann25 a răspuns:

Trebuie sa-l intelegi si pe el dar daca are incredere in tine o sa fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nici eu nu te cred, da nu conteaza.aici e care pe care; ori el e prost, si pierzi tu, ori l-ai mintit si castiga el.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce sa nu o crezi? si eu am patit la fel. bine ca intr-un final tot am sangerat... dupa a 3-a oara si atunci tot fara dureri a fost. in fine...

el e un oligofren daca atata minte nu are incat sa stie ca nu la toate e la fel si regula principala nu se aplica la toate. sa se mai documenteze si pana atunci sa renunte la sex si la relatii pentru ca nu e pregatit sa aiba una.

| kijia explică (pentru SunnyDay88):

Mie nu mi-a curs, nici a 3a oara...nuj ce se intampla cu minecrying ma simt anormala. Prietenul meu mi-a zis ca indiferent daca am facut-o cu altu sau nu el tot ma iubeste dar pe mine ma deranjeaza ca a contat foarte mult virginitatea pentru mine...(el a trecut peste, eu nu)

| SunnyDay88 a răspuns (pentru kijia):

Multe nu sangereaza.
e normal ca pentru tine sa conteze f mult. dar nu e de asteptat sa conteze la fel de mult si pentru el.
bucura-te ca a trecut peste si nu a stat cu tine pentru asta.

| lexyy a răspuns:

Exista 2 explicatii, prima ar fi ca himenul s-a rupt probabil in urma unei activitati intense, s-a rupt si nu ti-ai dat seama, ori e himenul foarte elastic si nu s-a rupt, exista femei care au himenul foarte elastic si se pot *** de 10000 orica ala nu se rupe,se rupe doar in momentul nasterii,sper ca te-am ajutat, sa-i spui prietenului tau ca poate sa-si dea singur seama, daca ai fost stramta sigur ai fost virgina, dai ai mai fi intretinut relatii sexuale te largeai macar un pic, fundita?big grin

| Walve a răspuns:

Ori ai himenul foarte elastic, ori s-a rupt daca ai folosit OB-uri sau poate chiar si in somn. Sunt fel si fel de organisme. Daca baiatul nu intelege inseamna ca e cam incuiat. De curiozitate, cati ani ai?

| Myvoiceroman a răspuns:

Iubitul tau e un tantalau. Ori ai himen elastic, ori o are el prea mica. In cazul himenului elastic, nu curge sange si nu doare. In cazul in care el o are prea mica, o sa sangerezi cand o sa ai alt partener. Iti recomand oricum sa renunti la cel cu care esti acum, e mai prostanac decat prevede legea si nici nu are incredere in tine.

| KTyy a răspuns:

Daca prietenul tau nu te-a crezut,nu vreau sa-mi imaginez cum va merge relatia in viitor straight face
I-ai spus ca esti virgina,si ati facut-o, asta e ceva serios pentru p fata parerea mea, iar el iti zice ca nu te crede, deparca i-ai fi zis ca nu mai e bere in frigider. straight face
Ai grija cu el, parerea mea.

| anne2222 a răspuns:

Doamne... rolling eyes Nici mie nu mi-a curs... Extraordinar. E prost prietenul tau, sa stii.
Inseamna ca ai himenul mai elastic. happy