| ImAgirl a întrebat:

Am si eu o problema normal ca este despre baieti

deci...imi place de un baiat de la liceu este cu un an mai mare, il vad tot timpul pe hol, cand ne intalnim imi zambeste mereu (trebuie sa mentionez ca il cunosc din vedere nu am vorbit cu el gen : buna ce mai faci)

cand a fost nebunia aceea cu zapada m-a luat de mana si m-a tarat pana afara unde in mod surprinzator nu i-a lasat pe ceilalti baieti sa arunce cu zapada pe mine deci concluzia lui a fost ca nu am facut baie complet laughing mai tarziu tot in aceeasi zi m-am speriat efectiv cand m-a luat in brate cu aceiasi intentie sa ma arunce in zapada dar cred ca asta a fost doar un pretext caci m-a tinut o bucata de vreme in brate foarte strans desi eu nu ma zbateam

trebuie sa mentionez ca i-am dat cerere de prietenie pe fb dar nu mi-a raspuns la ea

nu stiu daca si el ma place, comportamentul lui pare a fi de baiat neserios, nu stiu nu ma pricep la baieti, s-a intamplat in felu urmator : eram la magazin cu o prietena si era si el acolo ( la liceu) cand brusc intra in mine cu pretextul ca l-ar fi impins cineva din grupul lui de prieteni (inainte de asta am auzit ca-i zice unu :"de ce nu o iei ma acasa?"), fie asa s-o fi intamplat dar in alta zi a procedat la fel dar de data asta nu am vazut pe nimeni care- sa-l fi impins si l-am intrebat: "ce-ai bai?" a inceput sa zambeasca venind iar cu aceiasi scuza. cand m-am departat a spus cineva: da-i si lui numarul tau de telefon. credeti ca face numai de distractie cum obisnuiesc majoritatea? ma gandeam sa-i trimit un mesaj pe fb :"ce vrei de la mine" sau ceva de genu, credeti ca e bine? o parere va rog FUNDA happy
si inca ceva...de ce credeti ca nu mi-a raspuns inca la cerere?
sper ca nu v-am plictisit cu povestea measad

Răspuns Câştigător
| Sevenup a răspuns:

Hi!
Sigur te place. Iar colegii sau prietenii lui incearca sa'l ajute (de aici venind treaba cu 'da'i nr de telefon si chestii de genul)
La faza cu fb'ul. Mi se mai intampla si mie ca cineva sa nu primeasca cererea thinking o fi vreo defectiune sau vorba xandrei poate n-a intrat.
Oricum te place smug asaca fa'ti curaj si cere'i id'ul sau ia'l de la altcineva si zii "colectionez id'uri din liceu" si alte chestii.

5 răspunsuri:
| cccristi a răspuns:

Deci...(niciodata nu incepi o propozitie cu "deci" deoarece nu ai spus nimic inainte ca sa conluzionezi cu "deci")din povestea ta nu am inteles, daca crezi ca ii place d tine, bagate si u in seama cu el, daca vezi ca insista

| yonutz_1730 a răspuns:

Bahh ma lasati cu dumele ccristi xandra si cine o mai scr
1 povestea nu-i plicti
2 daca nu tio rasp la cerere inseamna ca nu o fi intrat de mult sau shio facut alt cont depinde si cand te mai ia in brate de te tine strnas si mult spune-i cf? cum il cheama spune-i cai dragut si dupacea ia-ti inima in dinti si spune-i daca te place si daca spune da nu urla ca o disperata daca spune nu este NU daca spune am pe altcineva inseamna ca ii un afemeiat drogat care sta numa dupa femeii decii cam asta ar fibig grintonguehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te mai ia in brate intra in vorba cu el...

| xandra_2748 a răspuns:

"hey iti zic sigur ca te place dupa comportament si nu stia cum sa reactioneze de aceea a inventat o scuze,

iar cu cererea probabil ca nu o fi mai intrat pe fb ca sa iti poata da accept sau cine stie ...chiar poti sa-i dai un mesak laughing:"

" hei baiatu ce-i cu comportamentul tau pri preajma mea. stiu ca lesini dupa mine. dar nici in halul asta:"))

| anca_3460 a răspuns:

Hey da sunt sigura ca te place ca alceva nu mai stiu ce sa zic am citit tot da eu iti propun sa il intrebi daca te place sau ceva de genu sti tu... da nu fi prea nu stiu cum sa zic sa il intrebi : "iti place de mine?" ca s-ar putea adoua zi sa barfeasca cu prieteni lui fi cat mai deschisa si zambeste de te mai prinde in brate nu fi timida bafta:*