| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, nu stiu ce sa fac. Am iesit zilele trecute cu o fata, care mie chiar imi place, dupa ceam iesit la cateva zile dupa aceea ea mi-a spus ca putem fi doar prieteni. Pana atunci ea a dat de inteles ca vrea sa fie si mai mult intre noi, dar dintr-o data s-a razgandit.stau si ma gandesc daca nu cumva a fost influentata de cineva. As vrea sa o mai invit odata sa vorbim chestiile astea fata in fata, iar ea evita subiectul asta. inca ceva, nu sunt genul disperat sa o sun zi si noapte. Cum as mai putea sa o fac sa mai iesim, chiar numai stiu cum

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Foarte bine,accepta prietenia pe care ti-o propune si,dupa o vreme,invit-o sa iesiti ca amici,pentru ca vrei sa-i ceri sfatul in legatura cu ceva.
Si-i expui intreaga situatie in care sunteti voi, ca si cum ar fi vorba de altcineva,asa cum ne-o spui si noua aici.
Sau ii spui direct,asta tu hotarasti,tu o cunosti, nu noi.
Dar initial, invit-o amical, motivand ca ai nevoie de ajutorul si sfatul ei, fiind amici nu va putea refuza.
Si vei putea avea conversatia mult dorita.

| neutrino a răspuns:

Acum nu mai poti face nimic, intelege ca ai picat testul.