| anonim2333 a întrebat:

Va salut. Poate cineva trecut prin ceva similar ma poate ajuta cu un sfat.
Am intalnit o fata acum 4-5ani. Ea era intr-o relatie, eu aveam o relatie. Este sora '' fratelui meu, de alta mama ''. Am mai iesit de vreo cateva ori prin oras dar nimic serios si inca mai iesim o data la 1-2 saptamani. Totusi de ceva timp s-a format o chimie intre noi sau poate asa mi se pare mie. Chiar ea a spus asta acum ceva mult timp 1-2 ani. Ieseam la gratare cu toata familia, prieteni etc. Merg la pescuit des cu fratele ei si cu tatal ei. De sarbatori suntem toti impreuna, adica, ca in familie. Lucram toti in acelasi domeniu. Cand iesim, suntem atenti unul la celalat, nu pe telefoane sau etc. Mai iesim la o plimbare cu masina, o cafea etc. Cand suntem amandoi, totul este tandru, frumos, contact vizual, atingeri de mana, pupat pe frunte, pe obraz. ( Nimic mai mult ). Stie ca am sentimente pentru ea, stie ca tin la ea foarte mult, stie ca as vrea ceva mai mult si la fel, la randul ei a dat de inteles, ca vrea. De curand a fost ziua ei, un buchet de flori, intelegeti voi. scurt si la obiect. Am iesit prin oras, doar noi 2, poze, pupat pe frunte, tinut de mana, vorbit de viata fiecaruia, luat in brate etc. Dupa ziua ei, Eu tot ii mai dadeam un mesaj la 1-2 zile, nici sa par disperat. Mi-a spus ca ii plac chestiile mici, gen. Un buna dimineata, cum a fost ziua ta la munca, daca esti bine, sper ca esti ok..chestii din astea, nimic excentric, gen sa te interesezi de ea. Zis si facut. In mesaje draguta, fata cu caracter, matura, cu scoala, master etc. Chiar nu ai ce sa ii reprosezi. Dar ea, inapoi nici macar un mesaj + ca daca ii dau un mesaj imi raspunde dupa 10-15 miunte. Daca eu nu ii dau mesaj, ea nu imi da. Recent mi-a spus ca vrea sa mergem in concediu pe undeva, Spania, Grecia etc. dar din pacate nu i-au aprobat concediul. ( la modul fiecare isi plateste jumatatea ). Ea a sugerat sa mergem un weekend pe undeva. chestii de genul. Astazi vorbeam si mi-a spus ca '' tin la tine foarte mult si nu te vad ca pe un amic '' dar? '' nu vreau sa stric relatia dintre noi, imi place cum suntem '' sau ceva de genul...m-am simtit aiurea si am sters conversatia.
Va las pe voi... nu stiu ce sa mai cred, ce sa mai zic, cum sa mai procedez sau ce sa mai fac. Pur si simplu simt ca am ajuns la capatul rabdarilor gen. Un sfat ceva?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E timpul să pui cărțile pe masă.

| dullcat a răspuns:

Buna.In ritmul asta ajungi sa te imbolnavesti psihic. Ce ati facut voi, gesturile mici si dragute, imi suna a ceva mai mult decat o simpla prietenie.De fapt, suna ca si cum ei ii este foarte frica sa recunoasca ca vrea o relatie.Probabil se gandeste ca daca nu iese intre voi, te pierde, pe cand in friendzone te pastreaza(dar din moment ce ai ajuns la capatul rabdarilor, tot te va pierde).