| M.J. a întrebat:

Am si eu o problema...pe 21noiv mi-a venit menstruatia, pe 26-27 mi-a trecut, iar astazi, 2dec am vazut o pata maro-rosiatica pe chilot.nu stiu de ce.nu mi s-a mai intamplat niciodata. dar poate stiti voi care ar putea fi cauza.mutumesc

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil e o sangerare produsa de ovulatie. Nu e normala, dar nici foarte alarmanta. Insa impune vizita la ginecolog, pentru evaluarea cauzelor.

| LoryM22 a răspuns:

Este posibil sa fi ramas de la menstruatie si s-a curatat prin secretie si a mai ramas si putin sange, sau poate ca ai racit, din 2 este 1, daca vrei sa fi sigura poti face si un control ginecologic.Stai la caldura mereu, poarat haine groase afara si colanti, papuci prin casa si sostete.Sanatate!

| lutza a răspuns:

Posibil sa fi racit.

| barsan1986aditza a răspuns:

Nu este ceva foarte grav. Mie mi s-a intamplat de la o anexita.Nu te speria dar cel mai bine mergi la un specialist

| zuzi a răspuns:

Daca iei cumva contraceptive ar putea fi un efect secundar al acestora, mie mi s-a mai intamplat asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este un semn al ovulaţie în general.
Cel mai bine este să faci un control medical pentru siguranţa şi sănătatea ta. Un ecograf abdominalo-pelvian, o recoltare de secreţie pe lamă sterilă, etc.
Pa, pa.