| Diana_3412 a întrebat:

Mi-a intarziat menstruatia cateva zile cand mi-a venit nu era culoarea normala asa mai rosiatica era si ceva maro pe acolo. dupa 1 zi 2 dupa ce mi-a trecut am vazut lichid maro foarte inchis pe kiloti. poate fi vorba despre o sarcina extrauterina sau de unde vine acel lichid? Funda

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o sarcina normala, intrauterina (cu sangerarea de implantare), o sarcina extrauterina sau o dereglare hormonala. trebuie sa faci un test de sarcina din prima urina de dimineata si apoi sa mergi urgent la ginecolog (luni neaparat). Fiindca daca esti insarcinata, sangerarea poate insemna ca e ceva in neregula cu sarcina, ceva ce poate pune in pericol atat viata ta cat si a bebelusului.

| iuby a răspuns:

Eu cred ca nu e vorba de sarcina.si mie mi se intampla la fel dupa menstruatie! totipul mi se incheie cu un lichid maro.dar totusi ca sa te linistesti fa-ti un test de sarcina!

| Alessio_8778 a răspuns:

Nu ai nimic, sarcina extrauterina apare dupa 4 saptamani, probabil e o intarziere a menstruatiei si datorita concentratiei menstruale culoarea rosiatica s-a inchis, atata tot! eu nu sunt femeie dar si prietena mea a patit la fel happy