| KoBrAVaSaluta a întrebat:

Am si eu o problema plac pe o fata, dar ea e obsedata de un alt baiat de la mine din clasa in final m-am decis sa-i spun ce simt pentru ea pe mess ca nu am avut cand ca se baga cineva peste noi daca era la scoala sau altundeva si cand am inceput o conversatie cu ea la un moment dat am scris ce aveam de spus dar cu cateva secunde inainte ea mi-a zis ca trebuie sa plece si nu a fost atunci pe mess si a intrat maicasa la calcangry va dati seama cum ma simt cand a vazut maicasa si ma rog la scoala nu are cand sa-mi spuna ca se baga mereu colegi/colegele si de obicei ea e cam timida faza e ca apoi am auzit ca o sa vrea sa ma ignore pentru ca eu o plac dar nu stiu sigur daca e adevarat.atunci m-am suparat (enervat) si am inceput sa o urasc insa in cateva zile am realizat ca nu pot sa o uit pur si simplu pentru ca mi-a ramas in minte. ma rog am fost cu colegi prin oras si ea nu a fost si ne-am gandit sa facem o farsa zicandu-i ca baiatul pe care il place a iesit cu o fata atunci ea s-a suparat foarte tare pe el dar suntem in vacanta si acum nu stiu cand incepe scoala daca am vreo sansa oricum eu ma inteleg super cu ea o fac mai mereu sa rada in ora de info am filtrat cu ea desigur si ea ma face sa rad, suntem in clasa a 6-a.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Nykwtza a răspuns:

Hmmm! Ai incercat so ignori, uhhh ce rau se simte o fata cind este ignorata de un baiat! Incearca so ingnori oleaca, no baga tare in seama, discuta cu alte fete, fa-o pentru citeva moomente geloasa! Sa vezi cum iti va spune in fata sau pe mass, te va intreba de genu ce e cu tine, de ce ma ignori? Parca miai spu ca ma placi? (ceva de cenu acesta) Daca chiar tia zice cea m scirs eu mai sus tu sa-i spui... ahh da...pai tu daca nu ma placi ce rost mai are,,, ceva de genu big grinbig grin O sa isi daee seama ce a facut! Va intelege! peste citva timp iti va rs reciproc! intotdeauna functioneaza metota asta big grinbig grin
oricum sper ca te-am ajutat!winking

6 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Nu stiu daca tu ai prins poanta dar poate sa fi intrat in jocul ei si sa inventeze faza cu ma-sa.
Cat despre cum sa o,, agati'', ii place de el probabil pentru ca e mai bun. Ca sa fi cu o fata trebuie sa ai ce sa-i oferi.

| Nykwtza a răspuns:

SpecialLucix DAca ceva spune-mi si iti voi da sfaturi oricind!winking gratis-fara funda big grinbig grin

| KoBrAVaSaluta explică:

Rey nu e adevarat ce ai spus, atunci chiar a fost maicasa si sincer baiatul ala nici nu o baga in seama... si zubby mersi dar nu a fost ideea mea sa fac farsa, a fost a unei colege... si din clasa mea toate fetele au incredere in mine.

| KoBrAVaSaluta explică:

Ms nykwtza sper sa mearga daca nu mai revin apoibig grin

| ZuBby a răspuns:

Daca ii faci farse si chestii de genul nu o sa reusesti niciodatalaughing. fi si tu mai matur. apropiete de ea.arata`i ca poate avea incredere in tine. sper sa iti iasahappy

| Puma05 a răspuns:

Prima dragoaste ai! (as vrea sa stiu sentimentul). Sfatul meu este aceasta "Afla ce personalitate are, cei place si ce ii displace, castigai incredrea, spui ce simiti in fata nu pe mess la telefon sau prin prieteni, dai mai multa atentie fata de clelante fete si nu face glume proaste".
Partea cu ignoratul nu prea merge tot timpul trebuie sa stii ce fel de persona este dupa care vi sti cum so atragi.

Bafta Pustu