| CristianMD a întrebat:

BUNA TPU
Deci o s-a cam aveti de citit dar mno,e vorba despre o fata de care imi place!

Deci. ea stie ca o plac,cand eram clasele primare mi-a spus ca-i place de mine,si eu i-am spus ca ea a inceput vorba,pe afara umblam mai mereu ne jucam de mici,si nu era niciodata nervoasa pe mine,nu am suparat-o cu nimic niciodata(poate ca am si suparat-o dar ff probabil nu) mereu o serveam cu ceva, niciodata nu o jigneam/injuram ceva de genu, doar ca is cam rusinos de felul meu si nu prea ieseam la "evenimente" iar acum is clasa a 8-a si e foarte "rece" daca as putea spune cu mine, adica poate o fi de vina si fata mea (is cam cosuros eu. sad, dar nici chiar asa vreo 3-4 maxim) si cand ii pun o intrebare ceva imi raspunde scurt si la subiect,fara sa devieze ce am facut ieri etc, inainte ne intrebam mai mereu, dupa ce si-a facut "prieteni adevarati" prin colegi acum abia de ma mai baga in seama..noi 2 eram singurii care nu cunostea aproape pe nimeni din clasa in care era sa intram, pentru ca altii erau din alte sate/colturi si nu cunosteam pe nimeni dar a inceput sa-si faca "prieteni" colegi si acum nici nu ma baga in seama, da e ok iti faci prieteni prin colegi ca ai de invatat cu ei inca vreo 4-5 ani, dar faza e ca ea pleaca si in cl.a 9-a altundeva,e cu muzica,si totusi,daca n-o salut nu apuc nici-un "buna", de ce oare? Oare am suparat-o cu ceva? (Tin sa mentionez ca nu a mai fost asa cu mine niciodata) si chiar ma simt afectat. adica nu ma afecteaza ca nu ma saluta etc daca n-o salut, dar ma afecteaza felul dupa cum imi raspunde de exemplu: Sapt.Trecuta bateam in scaun incetisor cu picioru si s-a enervat pe mine(sta in banca din spate)sau azi era evaluare si a transmis caietul sa i-o dau si nu stiam a cui ca aia tacea ca tampita si tot fix asa mi-a raspuns rece si cu "ton" iar altii cand ii cer ceva, chiar daca o lovesc la fund etc, ii raspunde sa-i dea pace dar nu cum imi raspunde mie sa-i dau caietu sau sa termin de lovit scaunul..aia care n-au respect fata de ea deloc se comporta bine iar eu care o plac si niciodata nu am refuzat-o cu nimic s-au suparat-o(sunt sigur) imi raspunde cu asa ton rece sad ce poate fi mai rau?
Deci intrebarea este: De ce se comporta asa?
P.S Iertati-mi "romanul" scris aici un "eseu" intreg, dar nu am putut "rezuma" rapid.
Iertati-ma iar ca v-am rapit din timp!

2 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

A crescut si nu mai e fetita cuminte si de treaba pe care tu o stii. Si cu timpul, devine o adolescenta rebela. Sau poate nu ii place de tine si te ignora. Nu ai incercat pana acum sa stai de vorba doar tu cu ea, intr-un loc retras si linistit? Poate se fereste de cineva, de ceva..cine stie!
Vorbeste cu ea si vezi ce zice. Intreab-o de ce iti vb asa. Poate vei reusi sa afli!

| Muresan_Filip_1996 a răspuns:

Poate esti singuru din clasa de care chiar ii place de acea este asa revoltata cand tu faci ceva ce o supara iar pe altii nu ii baga in sema ca sunt porci happy sper ca asa e happy poate o enervezi prin simplul fapt ca nu te maturizezi deodata cu ea. probabil ia te vrea, dar nu crede ca te-ai maturizat inca si esti tot acel copil care nu se lasa dus de val de acea te detesta ca nu te-ai dezvoltat in timp ce ea a facut-o de acea relatia nu a mai mers trebuia ca relatia sa evolueze deodata cu voi doi, in orice caz eu am mai vazut colegi in generala la care asa au patit iar cei care au stat pe val au devenit principalele puncte de relati si combinari.Si multumesc lui Dumnezeu ca m-am lasat dus de val happy Sper ca te vei lasa si tu si nu lua in sema comentariile de genu erai un baiat cuminte sau erai asa de linistit dar tu ai de pierdut. chiar daca nu e chiar bine ce faci, oricum iti vei multumi mai tarziu crede-ma nici nu iti va pasa ca ai facut alegere ce pare acum gresita.PS: daca vrea un barbat fi barbat amintestei ca tu esti cel care conteza pentru ea, daca vrea un baiat interesant atunci fi interesant trebuie sa faci sacrifici