| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema si dau funda happy. Azi au fost zilele orasului, si am mers si eu acolo sa vad ce se petrecelaughing. Acolo l-am vazut pe fostul meu prieten, pe care l-am parasit acum 2 ani din prostie. Azi mai era cu inca o fata, deci presupun ca era iubita lui (nu se tineau de mana). Nu m-a vazut prima oara, dar apoi l-am vazut iar mai tarziu, cu alti 2 prieteni, dar fara fata cu care il vazusem mai devreme. El era la vreo 10 metri distanta. M-a vazut, ne-am uitat unul la celalalt timp de 10 secunde, si-a aranjat parul, si s-a ascuns intr-un fel, dupa prietenii lui. Eu inca il iubesc, iar mai demult l-am parasit deoarece eram confuza, si toti prietenii mei imi spuneau ca nu e de nasul meu. Am fost o proasta. Mentionez ca el a fost primul meu iubit, si inseamna foarte mult pentru mine. Suntem si colegi de clasa, deci nu pot sa-l uit nici daca as vrea.

Ce vreau eu sa stiu este:

1. Oare inca mai tine la mine?
2. In caz ca are prietena, ce sa fac sa-l recuperez?
3. Avand in vedere ca ne vom vedea in fiecare zii (la scoala), cum sa-l abordez? Ce sa-i spun?

Mersi anticipat happy.

Răspuns Câştigător
| maria_4274 a răspuns:

Daca tu l-ai parasit asa cum zici u dintr-o prostie probabil ca l-ai ranit si da, probabil mai tine la u poate de asta vrea sa fie indiferent fata de tine. Cred ca e foarte buna ideea de a te imprieteni cu el, sau de ce nu vorbeste deschis cu el, spune-i ce simti, cere-ti iertare pentru eventualele greseli. Daca te iubeste va sti sa te inteleaga, daca nu atunci va trebui sa incerci sa treci peste. Mult succes! si un sfat intotdeauna asculta-te pe tine, vezi ce simti pentru ca daca te joci cu astfel de sentimente ranesti si vei fi ranatita.Bafta inca o data.

3 răspunsuri:
| Saya555 a răspuns:

Incearca sa te impruetenesti cu el.din nou vorbiti daca merita continua daca nu si te face sa suferi incearca sa renunti.stiu ca e greu dar incearca sa gasesti pe altcineva mai bun si lui ii va fi ciuda ca nu a fost din nou cu tinebig grin incearca!

| andreeateiubeste1992 a răspuns:

Pai mai fata vorba cu iubirea vine cand vrea are si ea un pic de adevar dar nu in toate cazurile intrebarea 1. raspuns / roaga un baiat care nu te place sa te tina de mana si sa te pupe un pikut pe gura in fata lui daca il vezi ca se uita la tine sau ca mai trage cu ochiul te iubeste si cand o sate vaza o sai iasa fum prin urechi de gelozie 2.raspuns/ o sa sune amuzant dar e eficent spune-i prietenei respective ca el o insala cu alta evident ce el o sa nege tocmai de aceea rogi o prietena sal pupe asa repentin dar bine inteles sa fie fata langa el daca nu e ii trimiti poza pe mess asta daca il ai atunci o sa se desparta 3. raspuns/ ha ha toti baietii au o sensibilitate la fete ma ales daca arata bine si sunt frumoase il tragi la colt il pupi si ii spui ca il iubesti nu face tu primul pas niciodata totul e fff simplu funda?

| gabira a răspuns:

Pai nu e greu te duci frumos la el si ii spui x cum lo chema te rog mult sa ma ierti am fost o fraiera si proasta {fara suparare dar il atingi pe inima daca recunosti si o sa ai succes}el te mai place dar nu recunoaste fiindca tu l-ai parasit si nu mai vrea sa stii tu asta ca te mai place si faza cu fata aia sa nu te speri vei reusi tu are si el sentimente l-ai ranit dar daca vb cu el si recunaoti si ii mai ceri o sansa vei reusi uite eu sunt baiat si stiu ce inseamna sata stiu cum e sa fi in situatii din astea stiu cum e sa fi ranit pe inima si sa stii ca doare tare dar spune-i iarta-ma te rog imi mai dai o sansa si il saruti pe obraz apoi e numai al tau si a doua oara sa no mai faci sal parasesti SUCCES! SI TE ROG IMI DAI FUNDA? MAM STRADUIT SA TE AJUT DAR ORICUM SUCCES!