| Dedee06 a întrebat:

Am si eu o problema, sper ca aveti rabdare sa cititi si sa imi dati un sfat bun Deci eu m-am mutat din Romania in alta tara, am nimerit intr-o clasa normala.Bineinteles la inceput nu stiam germana. stiam ceva ceva.In fine, aveam un coleg care mi-a picat cu tronc. Da, el mereu se uita asa in ora la mine dar nu am vorbit niciodata desi eram colegi de clasa pentru ca eu nu prea vorbesc cu colegii mei de clasa findca ei sunt mai rasisti sa le spun asa. In luna Decembrie a anului trecut, am luat vacanta de craciun toate bune si frumoase cand incepe scoala "Tipul " meu nu a mai venit straight face. A trecut o saptaman el tot nu venea, ca mai tarziu sa aflu ca el s. a mutat in alta scoala Nu il aveam decat la facebook la prieteni, dar el mai venea pe la scoala odata la 2 saptamani cam asa, sa isi revada fostii prieteni si actualii.Desi nu il mai vedeam asa des, eu l-am pastrat in suflet. Tin sa mentionez ca intra foarte rar pe FB. Pe 1 august a intrat online si m-am hotarat si l-am intrebat ce face, a vorbit cu mine big grin normal, mi-a spus apoi ca trebuie sa plece si mai vorbim cand o sa fie on. Spre uimirea mea a intrat si a doua zi, dar a doua zi seara i.am lasat un msg la off si i.am marturisit ca il plac. Spre uimirea mea a doua zi mi. a raspuns spunandu'mi ca nu ar fi crezut niciodata findca noi nu am vorbit, m-a intrebat cf, blah blah si deodata tace straight face apoi zile la rand a tot intrat on ceva neobisnuit pentru el, eu i.am lasat un mesaj sa imi spuna daca ma place sau nu sa stiu la ce sa ma astept la care nu am mai primit vreun raspuns. La vreo 4-5 zile l-am intrebat daca vine la Disco, mi-a spus ca nu stie, dar daca eu vin m-a intrebat, i-am raspuns ca da, apoi a doua zi la discoteca el era deja acolo.Eu m-am dus singura, ceva nebunesc o fata singura la disco! Eram afara fumam o tigara, vorbeam la tel, el era la cativa pasi de mine m-a intrebat ce fac i-am zis ca bine astept o prietene desi nu asteptam pe nimeni el, mi-a spus ca e ok. apoi nu a mai spus nimic si intra iese, intra iesea in disco, eu am intrat mi-am luat o bere m-am asezat la bar El intra iesea, am dat sa ies si am dat fata in fata cu el, s-a uitat la mine i-am zis ca nu a venit inca prietena mea la care el a ridicat din umeri. In fine, am plecat acasa el nu stiu pe unde era, nu ziua urmatoare ci a2a zi mi-am postat eu o poza, el mi-a dat like atunci l.am intrebat cf, pana cand a mai stat acolo.Am mai discutat oleaca iar a tacut, a mai stat cat a stat si a iesit La o saptamana i-am lasat alt mesaj, findca aveam iluzia ca imi da sperante, l-am intrebat daca vrea sa iasa cu mine undeva la o discoteca ceva, era luni, eu i-am zis in msg poate vineri sau sambata, pana duminica nu a mai intrat on.Si nici in ziua de azi nu am mai primit raspuns la acel mesaj, desi a mai intrat on nu a mai spus nimic, la vreo saptamana o fat adin scoala i. a postat pe wall, intreband'ul ce face au mai vorbit ei prin comm. uri la care el o invita afara: | suna ceva de genul poate facem -ceva cat mai e vacanta si chestia asta am vazut-o pe profilul lui si m-am infuriat la culme. Pentru ca eu il rugasem sa imi spuna daca vrea sau nu sa iasa cu mine si nici macar un nu, nu s-a sinchisit sa imi scrie. El are o chestie la FB primeste postarile si toate porcariile pe telefon, m-am enervat si m-am bagat intr-o relatie cu un amic de al meu la 20de min intra si el on pe fb desi el nu m-am intrase de vreo 4 zile apoi m-am bagat iar single, pentru ca nu m-a tinut inima. Acum e in concediu probabil, luni incepe scoala.numai stiu nimic de el. Voi ce credeti? ce ar trebui sa fac? sau sa numai fac

Răspuns Câştigător
| sL0boz a răspuns:

Sa numai il minti si sa te comporti normal.
Da uni nemti sunt rasisti laughing si de ce sa nu fie? pana la urma tara noastra e de ****.Nu stiu, oricum incearca sa te porti normal acolo smug

6 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Mi-am irosit timpul cu copii care nu stiu de viata reala.

| Ioana_9271 a răspuns:

Lasal pe el sa faca ceva adica u ai facut deja prea multe ai avut curaju sa ii spui ca il placi si sal intr daca vrea sa iasa cu tine mai lasa-l si pe el sa faca ceva daca te place va face ceva daca nu incearca sa mai iei legatura si daca e tot nepasator incearca sa-l uiti stiu kai greu dar nu ai cf poti sa te prefaci ca esti cu cineva si sa vezi daca e gelos ssau incearca atunci sa ia legtura cu tine.:X

Răspuns utilizator avertizat
| ANDREI123_1263 a răspuns:

Du-te fato la el nu fi ***** si intreaba-l poate baiatu e rusinos tu nu trebuie sa fii asa. daca il placi du-te si ia-l cu frumosu daca e timid

| Dedee06 explică:

Da deci, asa m.am gandit si eu ca am facut deja prea multe...dar totusi ma gandesc ca poate e rusinos, findca daca era ceva ma respingea din prima crying DILEMA mare!

| Dedee06 explică:

Dar asta ce este?straight face nu l-am intalnit pe net, si nu este vreo poveste online!