| Giury a întrebat:

Vreau sa ma impac cu ea.crying Deci eram impreuna de 9 luni pana cand intr-o zi m-a sunat o prietena si mi-a spus ca ea e intr-o relatie cu un tip pe Fb si eu am intrebat-o pe ea si mi-a zis ca doar a rugat-o acel baiat... sa scape de o fata. si eu nu am crezut-o si am zis sa incheiem si acum regret enorm pe fiecare zii imi cer scuze si nu mai stiu ce sa fac azi am fost afara cu ea si am intrebat-o daca vrea sa ne impacam si a zis ca nu. si Eu am zis la toti ca plec acasa ca nu mai are rost sa stau. :-

10 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

In primul rand ai facut f raw ca nu ai crezut in ea. sincer si eu daca as fi fost in loku ei nici eu nu m-as fi impacat cu tine.si inca ceva nu te mai da victima "si Eu am zis la toti ca plec acasa ca nu mai are rost sa stau. whistling fetele nu le plac pampali care isi plang de mila. incearca sa o recuceresti da nu baga pe toata lumea in asta. cu cat o sa te plangi la mai multa lume si o sa bagi multa lume in asta NIKIODATA NO SA MAI FIE CU TINE. mai cerei scuze fi alaturi de ea intrebao daca mai ai macar vreo sansahappy e imporatnt sa iti zica.fi b de care s-a indragostithappy (nu incerca sa o faci geloasa)

| Dominicc a răspuns:

Man, astea; s chestii de copii mici.
Adica pnm. esti barbat nu femeie.
Ideea e sa nu te mai plangi atat ca ai facut ce ai facut. Normal. trebuie sa fi dispus sa o pierzi cand faci anumite alegeribig grin Ai facut'o din gelozie si orgoliu. e ceva ok dar pueril uneori. Si eu as face la fel probabil. dar depinde si de fata cata incredere mi'ar oferi.

Acum. normal era sa stai cu ea de vorba si sa intelegi mai bine ce s-a intamplat si restul depindea de cata incredere aveaati unu in altu.

Ce sa faci? nu prea multe! termina cu plansu asta. e aiurea sa te plangi. Pune-te la punct! si dai tare.

Iesi afara cu ea, iesi cu prietenii dar nu te comporta ca iti pare rau, sau ca ai ceva ce sa regreti. Ati gresit am2. nu numai tu. Deci trebuie sa cadeti la comun acord, nu sa te duci sa ii ceri scuze. bla bla bla.

Gandeste ca nu numai tu ai gresit ci si ea. Ca nu ti-a spus nimic. Comporta-te normal man, nu ai pierdut nimic, daca renunta ea, asta e! nu e sfarsit de lume, logic ar fi ca sa tina cont de astea 9 luni si sa nu plece aiureaa. si daca pleaca inseamna ca nu prea o mai interesezi, intelegi? deci. de ce sa te plangi? o sa vezi in timp, ideea e sa nu o mai intrebi desp asta. si sa ii arati ca stii sa iti vei de viata ta, in felul asta va veni inapoi sau. va pleca.

Cam atat. Incearca sa faci ca tine, nu ca altii. Simte-te bine! NU iti mai cere scuze. Fi vesel, glumet, si arata ca nu te mai intereseaza.

Bafta!

| dincolodevise a răspuns:

Nu ai avut incredere in ea si acum platesti.e complicat sa o intorci inapoi mai ales daca este orgolioasa...insista ceva timp si nu ceda la primul ''nu'', dar daca vezi ca o sa zica mereu nu.las-o.n-o mai baga in seama si o sa-i fie mai greu si poate o sa vb ea cu tine ...si daca nu va vorbi nu-i nimic fete mai exista.chiar daca o iubesti cu timpul o s-o uiti. sper ca te-am ajutat.multa bafta.:*

| alylove15 a răspuns:

Trebuia sa ai incredere in ea, stiu ca e greu...dar uite ca neavand incredere in ea ai pierdut-o.
Incearca sa ii demonstrezi ca nu o sa mai faci la fel, comportate frumos cu ea.si poate asa va vrea sa va impacati.
Mult succes!winking

| PinkTerror a răspuns:

Este vina ta. increderea e primordiala intr-o relatie. dar nu renunta. nu conteaza ce le zici altora conteaza ce simti pana la urma si daca o iubesti/macar crezi ca o iubesti... lupta pentru ea. nu iti zic trandafiri si rahaturi d-astea ca o sa creada ca vrei sa o cumperi. ia un balon in forma de inima (sau mai multe) si spargele la geamul ei... spunand ca in fiecare clipa e ca si cum ti-ar trece o mie de ace in inima de cand nu mai e cu tine( asta in timp ce spargi incet din baloane) daca nu exagerezi cu teatrul ai putea sa ai o sansa.

| anaservic a răspuns:

Ai fost prost! daca aveai incredere in ea si o iubeai ar fi trebuit s-o crezi! acum suporta consecintele!

| kiiid a răspuns:

:-s
pai. incearca s-o cuceresti din nou. si prin asta nu ma refer la ''intrebarea aia''. nu s-o intrebi tot timpu cand va vedeti sau cand ai ocazia daca vrea sa fie cu tine straight face mai invit-o in oras, comporta-te cum te comportai inainte cu ea si cred ca va fi okei love struck
multa bafta!love struck

| lovem3 a răspuns:

Te inteleg dar iti pun o intrebare de ce a spus nu? daca sunteti de 9 luni. este o perioada destul de mare. trebuie sa tina la tine. ti-ai pus intreabare daca ea a zis nu poate e ceva neclarificat la mijloc. si chiar mai are o relatie cu cineva si ti-a zis tie ca a rugato...:-J crede-ma astea sunt vrajeli sa scape ea curata. nu vreau sa te ranesc dar probabil ca nu stia cum sa se desparta de tine mai avand inca o relatie a vazut ca ai descoperit si acum are momentul perfect sa se desparta si sa nu mai vrea facand ea pe victima.

| walkman23 a răspuns:

Si eu as fi facut ca si tine pentru ca si ea daca te iubea nu facea asa cevahappy.nu asculta de restu.nu e vina ta. daca te iubea se intorcea la tine.da-i pace si cauta-ti alta mai binebig grin

| Giury explică:

Maica, nu am mai intrat pe TPU de 2 ani, multumesc pentru raspunsuri, stiu ca nu va intreseaza dar si acum sunt impreuna cu tipa. avem aproape 4 ani.