| Gabriela91 a întrebat:

Am stat trei zile la prietenul meu acasa.in ziua a treia el a plecat la munca iar eu am intrat pe laptop ul lui si i-am citit mesajele de pe facebook si am descoperit ca vorbeste mai ciudat cu o fosta prietena de-a lui. el mi-a spus intotdeauna ca nu are nimic de ascuns si ca pot sa-l verific oriunde si oricand. eu am intrat de curiozitate nu ca as fi simtit ceva suspect la el. ideea e ca dupa ce k tot eu l-am prins pe el ca vorbeste cum nu trebuie cu o fosta prietena tot el e spus ca o terminam pentru ca i-am umplat in lucruri mai ales ca i-am citit conversatiile dupa facebook. nu ma asteptam sa dea vina tot pe mine in conditiile in care el a spus ca pot sa caut oriunde so oricand caci nu are secrete. el este foarte dificil si a spus ca nu o sa ma ierte. oare o sa ma caute? sau o sa renunte asa usor?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca cineva te poate ierta dupa un asemenea gest. Nu mai conteaza ce ai gasit, faptul ca i-ai umblat intr-un cont personal in absenta lui este un gest atat de josnic si de urat incat nu merita sa mai stea cu tine nici macar o zi. Nu inteleg de ce nu te asteptai sa dea vina pe tine, ai facut un gest atat de murdar incat cred ca o sa treaca ani de zile inainte sa poata sa se gandeasca la tine. Nu renunta usor, renunta dupa un gest groaznic, fara scuza si peste care nici un om intreg la minte nu poate trece. iar tie, daca nu te schimbi, iti va fi greu sa iti gasesti un partener de viata, 99% din oameni vor fugi cand le vei marturisi ce ai fost capabila sa faci.

| mona a răspuns:

Cred ca tu ar trebui sa fi cea care sa-l ierte pentru,, mica infidelitate,, si daca renunta asa usor la tine inseamna ca te a iubit cu adevarat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ai facut tu inseamna ca nu ai deloc incrdere in el. e normal sa fie suparat, chiar tare.

| danielcoman32 a răspuns:

In mod normal, nu ar trebui sa aiba secrete fata de tine.parerea mea esa iti gasesti pe altul, chiar nu merita sa pierzi timp pentru el.

| DoArDeDe a răspuns:

Ar trebui sa fi indiferenta cateva zile si sa vezi cum reactioneaza.Sau s-ar putea sa se impace cu aceea fosta prietena si nu stia cum sa se desparta de tine si so fi gandit ca acum e cel mai bun moment.

| Legolas10 a răspuns:

Daca te iubeste te cauta daca nu renunta inseamna ca avei dreptate tu.

| UtilizatorNo1 a răspuns:

Trebuia sa il rogi sa iti arate cu tine de fata imediat dupa ce ai vazut tu, nu trebuia sa ii umblii in laptop fara sa stie el apoi sa te iei de el, daca nu vroia sa iti arate te puteai certa sau despartii de el, daca iti arata si vedeai de fata cu el cum vorbeste cu fosta, sigur iti arata pentru ca nu inseamna nimic pentru el si nu are de ce sa se ascunda.