| Gaby212 a întrebat:

Am sunat-o pe fata pe care o iubesc si am zis sa clarificam niste lucruri...
Probabil cei care au mai citit intrebarile mele stiu situatia.

Am aflat ca prietena ei m-a mintit cand a zis ca ea are pe altcineva. Dansa a mers de fapt la mare cu verisoara ei si cu iubitul acesteia...Mi-a trimis pozele, m-am convins ca intr-adevar asa s-a intamplat.

Nu inteleg de ce m-a mintit tipa aia...Nu avea niciun interes, cred.Adica de ce ar spune ca prietena ei e plecata la mare cu iubitul cand stia prea bine ca nu-i asa?!

Mi-a spus ca tine mult la mine si ca e recunoscatoare pentru toate momentele traite impreuna si pentru sprijinul acordat, dar inca nu se simte pregatita sa intre intr-o noua relatie si ar trebui sa mai asteptam.
Ea a fost cu cineva acum cativa ani pentru o perioada foarte lunga...Atunci cand s-au despartit, ea a trecut printr-o depresie foarte puternica.Acum a trecut, insa nu are curajul sa inceapa o noua relatie.

Apoi i-am propus sa ne vedem si a acceptat...

Ce spuneti, chiar se va alege ceva de noi? Mie mi s-a parut ca ea chiar isi doreste.Totusi,de ce ar avea nevoie de timp daca m-ar iubi?
Ce spuneti, sa imi pun sperante pentru viitor?
Si faza aia cu prietena ei...Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca a suferit o depresie din cauza unei despartiri, inseamna ca si increderea ei in barbati sau relatii e scazuta.Asa ca daca tu chiar vrei sa incepi o relatie cu ea trebuie sa te inzestrezi cu rabdare si nervi de otel ca sa faci fata.
Nu stiu cum vine asta "te vreau dar nu sunt pregatita".Eu cred ca de fapt nu e sigura ca te vrea, dar i-ar surade sa te stie acolo, dar acum este alegerea ta de ce vrei sa faci.
Cu prietena ei, poate a crezut ca e iubitul ei, sau asa i-a spus ea ca sa se laude, sau au avut ele doua vreo cearta cine stie...

| Gaby212 explică (pentru Freya1):

Am intrebat-o de cat timp are nevoie...Ea mi-a trimis mesaj spunadu-mi ca are incredere in mine si ca am putea incerca, dar sa o luam incetul cu incetul ca sa se poata adapta...
Ce zici? Vrea sau ba?

| Freya1 a răspuns (pentru Gaby212):

Sti ca intr-un fel nu ai avea nimic de pierdut sa zic asa.Da imi e tare "frica" avand in vedere cele ce ti s-au intamplat deja, si ma gandesc sa nu pui iar suflet si sa o bulesti iar.
Pai poate o vrea acum asteapta si vezi trepatat, dar nu iti mai pune bazele 100% in ea.

| Gaby212 explică (pentru Freya1):

Eu tin foarte mult la ea si n-am ce pierde daca o astept...