| 123445374578 a întrebat:

Hei
Ce parerea aveti despre relatia de prietenie dintre un baiat si o fata in conditiile in care cei 2 au facut sex in trecut? Am inceput recent o relatie, iar iubitul meu vrea sa ne facem revelionul impreuna cu aceasta prietena a lui si iubitul ei de cateva saptamani. Pentru mine este destul de ciudat aceasta situatie. El tot incearca sa ma convinga ca nu e nimic mai mult decat o prietenie.
Multumesc anticipat pentru timpul acordat si raspunsuri!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu as accepta asa ceva, niciodata!
Este macabru ca lui sa i se scurga ochii dupa fosta....si sa nu se poate abtine sub nici o forma cand este in preajma ei.
Fii hotarata si spune-i sa ramana cu tine doar daca te iubeste, sau sa mearga singur la petrecerea cu fosta iubita, dupa acre ii curg inca ochii.
NU poate exista prietenie intre un barbat si o femeie, mai ales cand ei au fost iubti.

| LordCristobal a răspuns:

Buna!
E oarecum ciudata situatia.
O vorba spune ca baietii si fetele nu pot fi doar prieteni.
Parerea mea este sa nu iti faci griji aiurea, stresul provocat de griji iti afecteaza sanatatea pe toate planurile.
Bucura-te de sarbatori si ai incredere in prietenul tau.
Daca il prinzi in pat cu ea ii dai papucii si il dai afara din viata ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei

Eu am putut rămâne prieten cu prima fată cu care mi-am inceput viața sexuală

Doar că nu am avut o relație cu ea ci pur și simplu am făcut sex o singură dată

Deci mi se pare foarte rar și cred că nu e pentru toată lumea să rămâi prieten cu cineva cu are ai fost într-o relație și ai făcut sex de nenumărate ori

Sigur că nu este imposibil doar că e mai rar întâlnit și nu e pentru toată lumea

De regulă la noi, cei care fac asta, ajung în cele din urmă să se apropie din nou, așa că eu văd situația ta ca pe un red flag de luat în seamă

De asemenea si psihoterapeuții ar însemna la fel, să se rupă legătură

Până la urmă vrea o petrecere nu merge la un deces sau ceva

Succes

| OmBanal33 a răspuns:

Ce iti spune instinctul, vezi ce iti spune si inima despre relatia ta...
Tu iti creezi "normalitatea"

| Andra4862 a răspuns:

Pai e mai bine dacă au făcut sex deoarece stiu cum sa-l faca mai plăcut, totuși nu e ok sa mai fie prieten cu fosta mai bine îl indepartezi de ea.

| Coka20 a răspuns:

Bună! Situația este destul de delicata.Este normal să nu te simți în largul tău și să treci oarecum prin niște stări și sentimente negative, dar important este să faci ce simți tu. Dacă tu simți că nu vrei să îți faci revelionul cu fata respectivă, nu o faci.Trebuie tu să te simți bine!