| DenisJinga a întrebat:

Am umblat dupa o fata ceva timp, eram destul de apropiate as zice si eram 90% sigur ca era reciproc. nu era. Ma simt super prost de 2 zile. Tips?
P.S. Ma atasez super repede de oameni si nu am foarte multe persoane apropiate.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tips? Să nu mai ai așteptări de la nimeni și să înveți că aparențele înșală și că majoritatea fetelor sunt tendențioase,urmăresc cu un scop ceva,ceva ce de la tine nu îl obținuse așa că search-ul tau in a-ți găsi perechea este failed,așa cum și ea a dat failed crezând că ești vreo lepra. După fete și tren nu are rost sa alergi,lasă să se întâmple totul natural nu incerca sa obții forțat unele lucruri,sa fi prea disponibil sau obsedat că își vor pierde interesul, încearcă să fi puțin mai rece și misterios și dacă ști că vorbești lemne să vorbești mai putin.
Are balta peste, îți vei găsi tu o fata potrivită ție nu e stres, ești Young ai toată viața înainte să te dezvolți personal și spiritual încât să cunoști cat mai bine oamenii, ce hram poarta unii din eihappy

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles o iota din contrazicerea ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Asa-i cand nu interbi ca sa fii sigur de situatia in care esti.
cand placutul si umblatul dupa cinevanu este reciproc inseamna ca reatia respectiva nu est posibila si este calr ca nuexista atasament.
Atasamentul apare fata de parinti, cand depinzi de ei, fata de sot sau sotie cand te casatoresti si cam atat, diindca fata de persoanele straine nu ai cum sa te astasezi de ele, ca-s STRAINE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne prefacem că totul e perfect dar aparențele înșeală.

| Together a răspuns:

Te atasezi tocmai pentru ca nu ai optiuni. Cand dai peste un om care are optiuni, nu te poti astepta sa se ataseze la fel de repede.

Erai 90% sigur de ceva gresit, invata din experientele astea care-ti contrazic predictiile, ca pe viitor sa recunosti corect unde te situezi in mintea lor.

| DenisJinga explică (pentru Together):

Baaa, pana la urma a mers deci ala 90%$ o fost ok

| and0ra a răspuns:

Problema e ca oamenii sunt schimbatori, tu probabil ii vezi ca fiind persoane importante in viata ta, ei nu. Depinde de foarte mult lucruri: cat de sociale sunt persoanele respective, de cat de mult timp va cunoasteti, daca a intervenit o problema sau o cearta, etc. Nu imi dau seama daca ceri tips ca sa treci peste sau ca sa te impaci cu ea. Daca vrei sa te impaci, cel mai bine e sa fi sincer. Calca-ti peste orgoliu daca trebuie, doar fi sincer. Comunicarea e cea mai importanta. Daca, in schimb, vrei sa treci peste, sau sa devi o persoana care nu se mai ataseaza asa repede, nu prea pot sa dau sfaturi, pentru ca eu personal sunt in acelasi stadiu, si am frica de abandon. Nu pot sa zic ca timpul repara totul, pentru mine nu a mers, dar ca sa treci cu totul peste cel mai ok e sa stii ca ai ramas fara regrete si ca ai facut tot ce ai putut ca sa nu termini relatia. Daca nu mai ai regrete s-ar putea sa treci mai usor peste.

| GabehAle a răspuns:

Se mai intampla. Nu e tragedie.
First tip: nu baga in seama toti frustratii care dau vina pe femei in astfel de situatii. Doar pentru ca esti atras de cineva, nu inseamna ca respectiva persoana e obligata sa raspunda la fel.
Al doilea tip: nu lua personal refuzul. Nu a mers, aia e, mergi mai departe.
Al treilea tip: pe viitor, incearca sa iti comunici clar intentia. Va scuteste pe amandoi de risipa de timp in caz ca nu merge.

| tasr1234 a răspuns:

Nu te mai atasa.

| DenisJinga explică:

Baieti, nu mai conteaza, pana la urma am ajuns sa fim impreuna! HIHIHIHA