| anonim_4396 a întrebat:

Am un amic, care vorbeste de 5 luni cu o fata,si a cerut o pauza ca cica vrea sa vada cum e fara el, si cica ea nu stie cat o sa dureze pauza.Au trecut 6 zile de cand nu i'a dat niciun semn de viata,nu il intreaba nici macar daca e bine,si el are o familie mai problematica,in fine.Voi ce parere aveti? Eu sunt de parere ca s-a terminat relatia intre cei doi,si ca fata e nepasatoare,si i-am si zis,dupa ce am scris aici,am dreptate,sau nu? Adica,daca cuiva ii pasa de tine,si de cum esti,nu te cauta, etc?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Multe fete vorbesc fara sa gandeasca... Si oricum, degeaba cautam noi un 'verdict', doar ei stiu toate gesturile, discutiile, etc.
Unele fete pot fi castigate prin 'linguseala', chiar daca e aiurea. Ar putea incerca prietenul tau, sa o ia mai in serios. Dar repet, daca in astea 5 luni, ei doar au vorbit, nu s-au intalnit, nu au petrecut ceva timp impreuna fizic (nu pe net, sau mai stiu eu ce), nu are rost sa mai vorbim de relatii. Ce e interesant de vorbit, se petrece la inceputul relatiei, apoi conteaza mai mult gesturile, intamplarile petrecute in 2. Daca prietenul tau e undeva la munca pe afara, iar cele 5 luni s-au consumat vorbind pe net cu fata respectiva, normal ca au trecut de partea interesanta de vorbit, si au ramas amandoi... Cu perna in brate. Fata e prima care s-a trezit la realitate.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde... Cati ani au cei doi, ce inseamna astea 5 luni de 'vorbit', cum mergea relatia inainte de pauza, asta daca era o relatie.
Eu zic ca fata s-a plictisit de respectivul, si i-a dat papucii cat de simplu a stiut.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Fata a zis ca ii place sa vorbeasca cu el, si ca ar incerca o relatie cu el, si multe altele care aratau ca tine/si ca vreau o relatie cu el.Dar a actionati in antiteza cu ceea ce a spus, gen, ce am scris mai sus.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai in 5 luni, au vorbit, ambii voiau relatie, dar nu au ajuns sa aiba una.
Poate a stat baiatul prea bleg, iar fata s-a saturat sa astepte sa faca el pasul, si si-a pierdut interesul.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu e bleg,e prieten cu mine, nu am prieteni blegi.
Ea a zis una, si a facut alta, asta e ideea happy Au 25, 26 de de ani, la varsta aia banuiesc ca stii ce vrei de la o relatie, nu? Daca tii la cineva, nu renunti asa usor, ca nu gasesti persoane de acelasi tipar cu tine pe orice strada.Eu cred ca ea vorbeste fara sa gandeasca.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Multe fete vorbesc fara sa gandeasca... Si oricum, degeaba cautam noi un 'verdict', doar ei stiu toate gesturile, discutiile, etc.
Unele fete pot fi castigate prin 'linguseala', chiar daca e aiurea. Ar putea incerca prietenul tau, sa o ia mai in serios. Dar repet, daca in astea 5 luni, ei doar au vorbit, nu s-au intalnit, nu au petrecut ceva timp impreuna fizic (nu pe net, sau mai stiu eu ce), nu are rost sa mai vorbim de relatii. Ce e interesant de vorbit, se petrece la inceputul relatiei, apoi conteaza mai mult gesturile, intamplarile petrecute in 2. Daca prietenul tau e undeva la munca pe afara, iar cele 5 luni s-au consumat vorbind pe net cu fata respectiva, normal ca au trecut de partea interesanta de vorbit, si au ramas amandoi... Cu perna in brate. Fata e prima care s-a trezit la realitate.

| Francesca1997 a răspuns:

Lasa-ma sa vad daca imi merge combinatia cu altul si daca nu merge ma intorc la tine!))

| anonim_4396 explică (pentru Francesca1997):

Fete ieftine laughing ce sa le faci?