| voice a întrebat:

Am un an cu prietenul meu, si 18 ani fara o luna. vrem sa ne mutam impreuna, dar nu stiu cum sa-i spun mamei... nu stiu am o anumita teama. ajutati-ma

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, dar de ce atata graba? Nu crezi ca ai timp pentru. asta? FA cum vrei, dar totusi esti cam tinerica ca sa te muti deja cu prietenul; si fara sa stati impreuna puteti avea o relatie frumoasa, mai ales daca zici ca ai o anumita teama... poate e mai bine sa astepti.
Totusi daca chiar crezi ca asta vrei sa te muti cu el, atunci vb.cu mama ta serios, spune-i ce ai de gand sa faci, vb.cu ea frumos si expllica-i cum sta treaba.
Asculta sfaturile mamei tale ca ea mereu iti vrea binele.

| anonimaa a răspuns:

Pai esti cam mica pentru o mutare si ar fi sanse mari ca mama ta sa nu te lase desi nu mai esti un copil si ai 18 ani mama ta iti poate totusi sugera ce sa faci...mai bine nu

| 2696 a răspuns:

Pai... sper ca i l-ai prezentat de mult pe prietenul tau mamei ca sa stie ce fel de baiat e ca altfel e cam greu s-o scoti la capat. Prin acest mod ea se invata cu el si il accepta dar daca nu i l-ai prezentat si vrei sa te muti direct la el atunci mai gandeste-te pentru ca va iesi un mare scandalhappy lasa-l sa vina sa-ti cunoasca familia cateva luni apoi poti face si asta sau poti astepta pana faci 18 ani oentru ca atunci din punct de vedere legal esti majora

| Goofy77 a răspuns:

Eeee mai ai un pic de rabdare ca totusi( o parere personala ) cam devreme de mutat impreuna

| negrutzaa a răspuns:

Esti sigura de acest lucru? eu am avut un 2ani jumate si am inceput sa stam ff mult impreuna, dormea la mine etc. te asigur ca nu esti pregatita la aceasta varsta sa te muti cu el, si vei vedea ca nu o sa fie ceea ce ti-ai dorit, noi ne-am si despartit si motivul a fost monotonia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e cam devreme sa va mutat impreuna, mai gandeste-te, totusi n-ai nici 18 ani.Si asa banuiesc ca vrei sa te muti dupa 18 ani, insa gandeste-te foarte bine! Consider ca intr-o anumita masura ar trebui sa fie si mama ta de acord cu asta, in cazul in care te vei desparti in viitor, tot la ea te intorci, asa ca ai grija cum ii spui.Si incearca sa-i explici de ce vrei sa te muti...
Bafta!

| florinutza a răspuns:

Buna. uite inca e cam mare graba si eu am avut asa planuri ca tine dar sau terminat s.au spulberat si m-a facut sa meditez la situatie asa ca fa si tu la fel pentru ca mai tarziu sa nu regreti, si gandeste cu capul nu cu inima pentru ca iubirea e trecatoare si nu stii ce iti aduce ziua de maine.de exemplu noi am vrut sa ne casatorim.iti spun un lucru tot e mai bine acasa la parinti si profita din plin pana ii mai ai eu sper sa tii cont de sfatul meu pentru ca este din experienta mea.