| vyvyan a întrebat:

am 20 de ani, si de ceva timp de cand sunt cu un baiat de un an de zile, nu ma mai inteleg cu parintii. nu prea ma lasa sa plec in oras, imi interzic anumite lucruri, ma cert daca intarzi 5-10 minute. si nu mai suport sa mai stau inchisa in casa. in momentul asta, me frica sa nu cad intr-o depresie. mereu me se adreseaza cuvinte jicnitoare, imi cauta motive de cearta, mai am un frate, mai mic cu un an si totusi cu el nu se comporta cum se comporta cu mine. am ajuns sa imi fie frica, teama, sa le spun sa ma lese in oras! Prietenul pe care il am, noi avem ganduri serioase, ori ce ar fi noi nu ne vom desparti. Vreau sa plec de acasa, vrem sa ne mutam impreuna! ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Lorena7712 a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa iti infrunti parintii. Daca vreti sa va mutati impreuna, spuneti-le impreuna parintilor tai. Odata si odata tot va trebui sa le spui tot ce ai pe suflet. Nu e bine sa stai inchisa in casa si stiu sentimentul de sufocare. Dar toate vor trece, ai sa vezi.

| Tomy98 a răspuns:

Apai gre' situatie...
N-ai cum sa te pui ca o piatra in fata lor si sa le spui ce vrei, ca te poti alege cu o bataie buna.
Iti dau un sfat.
Spune-le parintilor ca te-ai despartit de ala si ca nu mai vrei sa auzi e baieti.
Si cand te lasa in oras, pac, fuga la ala.
Dar ma gandesc oleaca...tu, ai 20 de ani, esti majora.