| barbieA a întrebat:

Am un catelus maidanez in varsta de 2 luni (aproximativ) l-am luat acum 2 zile si azi am observat ca are viermisori de culoare roz-alba. cum as putea sa il ajut fara medicul veterinar? si cat costa o deparazitare?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Sall. 50 lei, sau de la farmacie veterinara, pastile care se baga in mancare. Toti catelusi fac. Pa!

4 răspunsuri:
| Luvly a răspuns:

Hey!
Intereseaza-te pe internet ce fel de pastile trebuie sa ii dai.Si eu am avut aceeasi problema cu catelusa mea dar am uitat numele pastilelor.Dar stiu ca ia trecut.
Nu lua in seama userul @retardForce, vrea doar sa faca misto de tine.
Pa, pa.

| bebin a răspuns:

a zis pichinezul meu ca daca il prinde il rupe cu bataia. Ai grija pe unde iesi cu el ca nu pot sa stapanesc fiara

| barbieA explică:

@Luvly da mersi, stiu mi-am dat seama dupa poza de la avatar, nu are fata pentru a fi ceea ce spune el.

| retardForce a răspuns:

Salut. Eu lucrez la Asociatia pentru Protectia Animalelor si te sfatuiesc sa il duci cat mai repede la un veterinar, daca nu viermisorii aceia de care zici tu o sa ii ajunga la inima si cainele tau o sa moara! Pana poti ajunge la veterinar te rog sa ii faci in felul urmator: ii bagi mana in fundulet cat mai adanc si incerci sa prinzi cat mai multi viermi poti in pumn, apoi tragi mana si ii arunci la wc. Repeti operatia asta cat de mult poate catelul.