| Adelinaa18 a întrebat:

Buna tpu.am un catelus de 6 saptamani, care se taraste pe fundulet..am fost la veterinar si mi-a dat pentru deparazitare o seringa cu un continut roz si mi-a zis sa revin peste 10 zile.problema e ca animalutul chelalaie, nu poate sa doarma si am inteles ca ar avea viermisori, ce as putea sa-i dau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Da are paraziti, tot veterinarul te ajuta cu o pastila care se da pe gat si nu-i mai da lapte pentru ca hranesti parazitii, da-i numai mancare uscata speciala pentru el.

| ℓανιηια a răspuns:

Cand cainele meu era mic si avea viermisori ii dadeam niste pastile, nu stiu cum se numesc. Dar ii trecea! Dar continua sa te duci la veterinar poate fi ceva mai grav si continua tratamentul, la fel cum a spus @FuckAbsolutlyEverything.

Răspuns utilizator avertizat